Michael Egregov és a Curve Finance 100 milliós kölcsönt vett fel a saját CRV tokenjeit használva fedezetként. Ezeket a tokeneket viszont elkezdte értékesíteni, hogy fizethesse az adósságát.
A Nansen elemzői augusztus elsején jelentették be, hogy Egregov portfóliójában változásokat észleltek, és a vállalkozó áron alul értékesíti a tokeneket, hogy pénzhez jusson.
Sandra Leow, a Nansen kutatója szerint Egregov több forrásból is pénzhez jutott, ezeket pedig listázta is az olvasóiknak.
The Curve OTC War updates:
17.5M CRV to 0xf51
5M CRV to Justin Sun
4.25M CRV to DCFGod
2.5M CRV to Ox4d3
2.5M CRV to DWF Labs
2.5M CRV to Cream: Multisig
1.25M CRV to 0xcb5
3.75M CRV to machibigbrother.eth
250k CRV to 0x9bf— Sandra (@sandraaleow) August 1, 2023
Leow kimutatása alapján Egregov 50 millió CRV tokent adott el, mégpedig 40 centes áron, a piaci árfolyam alatt.
Az eladáshoz 3-6 hónapos lekötési időszak is társul, tehát a vevők ennyi ideig nem adhatják el, vagy ha mégis, akkor legalább 80 centes árat kell kérniük.
A vásárlók között olyan nagy neveket találni, mint a Tron alapítója, Justin Sun, vagy éppen Jeffrey Huang, akit a Twitteren a ZachXBT nicknéven ismert influenszer 22 ezer ETH eltűntetésével vádolt meg. Huang tagadta ezt, és később pert is indított rágalmazás miatt.
A vevők között megtaláljuk a főleg befektetési területen aktív DWF Labs-ot, amelyik szintén nagy adagot vásárolt a kedvezményes tokenekből.
A defi területéről is kerültek érdeklődők, a Cream Finance mellett a DCFGod NFT projektje, és három kriptotárca-szolgáltató is.
A Wintermute ügyvezetője, Evgeny Gaevoy elmondta, Egregov néhány megkérdőjelezhető hírnevű emberrel s szervezettel is kapcsolatba került, így ők úgy döntöttek, nem üzletelnek vele.
A Curve alapítója által felvett 100 milliós kölcsön azért lett komoly problémák forrása, mert a protokoll július végén támadás áldozata lett, a CRV tokenek ára pedig 30%-ot esett ennek következtében.
A CRV tokenek likvidációs ára, tehát az adósság kényszerértékesítése 36,2 centes áron következne be a DefiLlama adatai alapján, így most sokan attól tartanak, hogy a szektor nagy csapást szenvedhet el, ha ekkora mennyiségű token ömlik a piacra, ilyen korlátozott likviditás mellett.
Mivel Egregov elkezdte visszafizetni az adósságait, 17 millió dolláros törlesztéssel, a tokenek ára ismét felfelé indult, és a cikk írásának pillanatában már majdnem elérte a 60 centes szintet.
A jelenlegi számok alapján így Egregov még 60 millió dolláros adóssággal rendelkezik az Aave felé, 12 millióval az Abracadabra, és 8 millióval az Inverse irányába.
Emellett a Frax platformján van egy 9 millió dolláros tartozása, amely különösen soknak számít, mivel 85%-os kamatterhet kell fizetnie rá.
3/ On @fraxfinance, Egorov currently has 59m $CRV supplied against 15.8m FRAX of debt.
Though this is much less CRV collateral and stablecoin debt than his Aave position, it poses a larger risk to CRV due to Fraxlend’s Time-Weighted Variable Interest Rate. pic.twitter.com/v90B4Mv9o0
— Delphi Digital (@Delphi_Digital) August 1, 2023
Olvastad már? A MicroStrategy a Bitcoin támogatója ismét nyereséges lett
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.