Három éven belül jöhet a digitális peso

Mexikó központi bankja bejelentette, hogy az általa fejlesztett digitális peso három éven belül készen áll a bevezetésre.
A bank kormányzója, Victoria Rodríguez Ceja azt is elmondta az ország szenátusa előtt, hogy az új pénznem meg fog felelni a követelményeknek, hogy minél több ember számára legyen használható.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ceja az éves jelentését tette meg az ország vezetői előtt, ennek során került szóba az állami digitális pénz, és ekkor osztotta meg a saját becslésüket, hogy milyen időtávokon lehet ebben a témában gondolkodni.

„Úgy becsüljük, az élesben történő használatra már három éven belül alkalmas lesz a rendszer.”

A kormányzó elmondta, az új valuta teljesíteni a fogja a pénz három funkcióját. Fizetőeszköz lesz, értéktároló, és elszámolási egység is.
A projektet még 2021 decemberében jelentette be Mexikó, és már ekkor szóba került, hogy milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie egy ilyen pénznek.

Inkluzivitás és pénzforgalom

Ceja részletesebben is beszélt a kriptopénzekről, és az állami digitális pénzekről, amilyent ők is fejlesztenek, és elmagyarázta a főbb különbségeket a két típus között.
Elmondása szerint a készülő pénzt a központi bank fogja fedezni majd, és része lesz az ország pénzügyi rendszerének. A kriptopénzek esetében viszont egyáltalán nem ez a helyzet.

„A kriptók nem számítanak támogatott eszköznek, nem számítanak hivatalos fizetőeszköznek, és a nagy változatosságuk miatt nagy kockázatot jelentenek a birtokosaik számára.”

A bank arra számít, hogy az új pénz még több ember számára lesz majd használható, a lakosság még nagyobb része számára teszi elérhetővé a banki szolgáltatásokat.
Ennek fényében egyfajta alternatív fizetési rendszert is biztosítani fog majd, annak ellenére, hogy elsősorban nem a jelenlegi megoldások helyettesítésére szolgál majd. Inkább egyfajta kiegészítés lesz, hogy még több lehetősége legyen az embereknek.
Az adatok alapján Mexikóban mindössze a felnőtt lakosság 37%-a fér hozzá a bankrendszerhez, és mindössze 32%-uk indított vagy fogadott digitális tranzakciót.

A térség többi országával összehasonlítva ez hátrányos helyzetet teremt Mexikó számára.
A digitális peso pedig ezen segítene, ráadásul a kereskedelmi bankok is jelezték, hogy szívesen részt vennének a fejlesztésben.

Olvastad már? Az elmúlt napok legfontosabb történései kriptoföldén

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Michael Saylor szerint legfőbb ideje, hogy a USA megszerezze a teljes bitcoinkészlet 20%-át

Michael Saylor, a Strategy (korábban MicroStrategy) alapítója arra ösztönzi az Egyesült Államokat, hogy szerezze meg a teljes bitcoin-készlet 20%-át, biztosítva ezzel jövőbeli dominanciáját. Egy nemrégiben tartott...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.