Hardver kriptotárcát indít az útleveleket nyomtató kétszáz éves Osztrák cég

Egy osztrák nyomdaipari vállalat, amelynek története az 1800-as évek elejére vezethető vissza, elindította kriptopénznemet tároló eszközét.
Az új hardverpénztárca a YOUNIQX Identity, a bécsi székhelyű osztrák Állami Nyomda (Oesterreichische Staatsdruckerei vagy OeSD) leányvállalatától származik.

Ez egy olyan biztonsági nyomdai cég, amely mára az ország high-tech útlevélkészítője és egyéb identitás-kezelési megoldások szolgáltatója lett.
Megjegyzendő egyébként, hogy a magyar személyi igazolványokat, illetve más azonosító-okmányokat kiállító vállalat, az ANY Biztonsági Nyomda szintén az OeSD valamikori leányvállalata jogutódjának minősül.
A Chainlocknak nevezett eszköz célja a forró- vagy online tárcáknak a hackerekkel szembeni sebezhetőségének kiküszöbölése. Az OeSD hétfői bejelentése szerint ez ugyanis „komoly biztonsági kockázatot jelent”.


Az OeSD – állítása szerint – olyan szabadalmaztatott privátkulcskezeléssel rendelkezik, amely ellehetetleníti, hogy azokhoz bármilyen harmadik fél hozzáférhessen. Külön kiemelték, hogy ezen adat még a YOUNIQX- vagy OeSD-alkalmazottak számára sem látható.
Noha a pénztárca egy alkalmazáson keresztül kezelhető, biztonságban van a privát kulcsok jogosulatlan hozzáférése ellen az interneten, a WiFi-n és az NFC-n keresztül – állítja a cég. Ezenkívül a CryptoLockerhez hasonló kriptorabló rosszindulatú szerverek (walfare) sem fognak tudni hozzáférni a kulcsokhoz.

A Chainlock egy hitelkártya-méretű műanyag szalagrész formájában érkezik megrendelés után, amely a cég szerint ellenáll a víznek és a hőnek.
Míg az OeSD hagyományosan csúcstechnológiás papírnyomtató volt, a közelmúltban inkább high-tech személyazonossági és biztonsági szolgáltatásokat kínál, amelyek közül néhányat a YOUNIQX fejlesztett ki.
Az innovációs ágazat már elindította a MICK-et (My Identity Check), egy biztonságos videóazonosító szolgáltatást, valamint az MIA-t (My Identity App), egy egységes identitáskezelő platformot.
A Coinfinity elárulta, hogy a Chainlock-tárcák csalás elleni funkciói hasonlóak az útlevelek vagy a fiat pénzek újabb formáinál találhatókhoz. Mindkét oldalukon mikronyomattal, hologrammal, folytonos színátmenettel, tapintható textúrával, valamint UV- és infravörös fényen látható mintákkal.

Olvastad már? Hogyan adjunk el bitcoint a MrCoin.eu segítségével

A Chainlock-tárca jelenleg bitcoin vagy ether tárolására alkalmas, ára pedig 59,99 euró.
Forrás: coindesk.com
Kiemelt kép: cardwallet.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Gemini lelépett Kanadából, most a Kraken terjeszkedik az országban

A Kraken kriptotőzsde új engedélyeket szerzett Kanadában. Ezzel újabb mérföldkőhöz értek a megfelelés tekintetében. A Kraken 2024. április 1-jén korlátozott kereskedői engedélyt kapott az Ontario Értékpapír...

Új malware támadások az Android kriptotárcák ellen

Vendégbejegyzés Alaposan felkavarta a kedélyeket egy frissen felfedezett, Android eszközökön kriptotárcákat ürítő malware. Főleg a törökországi és spanyolországi felhasználók körében okozott nagyobb riadalmat, hiszen a támadásokat...

Történelmi mélyponthoz közelít a Pi Network tokenjének árfolyama

A Pi Network közösségi kriptovaluta ára történelmi mélyponthoz közelít. Egyre több érmét bocsátanak ki. A CoinMarketCap adatai szerint a Pi Network (PI) árfolyama a cikk írásakor...

Ezekre az altcoinokra érdemes figyelni az amerikai stratégiai kriptotartalék kapcsán

Donald Trump elnök döntése, hogy hivatalos amerikai kriptotartalékot hozzon létre, hatalmas izgalmat keltett. Az Államkincstár és a szövetségi ügynökségek április 5-én hozzák nyilvánosságra digitális eszközeiket,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.