A 2022-ben kezdődött kriptotél számos bányászt ejtett ki a ringből, de most úgy tűnik, hogy az iparág nagy visszatérésének lehetünk a tanúi.
A Bloomberg egyik friss publikációjából az derül ki, hogy a bányászok rengeteg pénzt fordítottak az infrastruktúra fejlesztésére, nagy mennyiségű eszközt helyeznek üzembe, és minden eddiginél magasabbra emelték a hálózat teljesítményét.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A bányászok egyértelműen jól járnak a bitcoin áremelkedésével, és nincs ez másként most sem.
A januárban, a spot piaci bitcoin ETF-ek engedélyezése óta eltelt időben az árfolyam jelentős mértékben megnövekedett, és bőven meghaladta az akkori 45 ezer dollár körüli szintet.
Ez a trend ráadásul egybeesik egy fundamentális változással, hiszen idén áprilisban jön a bitcoin felezése, amely során a blokkokért járó jutalom a felére csökken, alaposan felkavarva a piaci kereslet-kínálati viszonyokat.
A bitcoin viszonylag gyorsan elérte az 55-60 ezer dolláros árfolyamot, a héten pedig ezeken is túllépve új rekordot állított be 70 ezer dollár fölött.
A cikk írásakor leheletnyivel olcsóbban cserél gazdát, de a piacon kétségtelenül az optimizmus az úr.
A TheMinerMag adataiból az derül ki, hogy a legnagyobb bányászvállalatok 2023 februárja óta 1 milliárd dollár értékű új eszközparkra adták le a megrendelést.
A legnagyobb összeget a CleanSpark és a Riot Platform költötte el, 473 millió, illetve 415 millió dollárt, így ők vezetik a képzeletbeli listát.
Az iparági fejlődéssel kapcsolatban Asher Genoot, a Hut8 ügyvezetője is megosztotta a nézeteit.
„Nagyon fontos szempont, hogy ki mekkora volumenben gondolkodik. Ha sok gépet rendelünk, sokkal olcsóbb árakat kapunk, jobb energiaárakat tudunk kialkudni, és a fejlesztési költségeinket is csökkenteni tudjuk. Ha nagy a teljesítmény, akkor a nagyobb jövedelmezőség miatt többet lehet fejlesztésre fordítani.”
A bitcoin-bányászok folyamatosan a lehető legolcsóbb áramot keresik, hiszen ezzel közvetlenül befolyásolhatják a saját nyereségességüket, mivel a bányászathoz rengeteg energia kell.
Így nem csak a készülékek lesznek egyre hatékonyabbak és energiatakarékosabbak, de az iparág energiaigénye hatalmas motivációt jelent az energetikai fejlesztésekhez, a minél tisztább és olcsóbb energiaforrások feltárásához.
Olvastad már? Vajon a Bitcoin rallyja a következő 100 napban véget ér?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.