Globális tartalékvaluta lehet a kriptókból egy amerikai szenátor szerint

-

Rand Paul lenyűgözőnek találja a kriptoipar fejlődését, és úgy véli, idővel akár tartalékvaluta is lehet a kriptopénzekből.
Ezt egy nemrégiben adott interjújában osztotta meg.

„Feltettem magamnak a kérdést, hogy tényleg tartalékvaluta lehet-e a kriptopénzekből a jövőben, ahogy egyre több ember veszíti el a bizalmát a kormányzatokkal szemben.”

Nem ez az első alkalom, hogy Kentucky állam szenátora kriptós megmozdulással kerül be a hírekbe. Már 2015-ben bejelentette, hogy a választási kampányához bitcoinban is elfogad adományokat.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Akkoriban ez ritkaságszámba ment, hiszen az amerikai politikai palettán csak manapság kezd el egyáltalán feltűnni a bitcoin, mint téma.
Paul közismert a libertariánus nézeteiről, amelyek alapján gyakran kritizálja a kormányzatot, és az olyan kormányzati pénzeket is, mint a dollár. Ezekkel a felszólalásokkal pedig régi vitákat elevenít fel.

A kormányzati pénzek nagyon megbízhatatlanná váltak mára. Fiat pénzek, nincs mögöttük semmilyen fedezet.”

Sokan vitatják, hogy a kriptopénzek és a bitcoin alkalmasak-e egyáltalán pénznek, csereeszköznek, vagy inkább csak egyfajta alternatív befektetési lehetőséget képviselnek. Jelen pillanatban már van egy ország, El Salvador, amely hivatalos fizetőeszközként fogadja el a bitcoint.

Persze ennek a bevezetése nem ment zökkenőmentesen. Tüntetések is zajlottak a Közép-amerikai országban, és Bukele elnök bitcoin-projektjét negatív felhangok árnyékolták be.
Az USA esetén Paul elképzelése, hogy a jövőben majd kriptó lehet a tartalékvaluta, hasonlóan megosztó gondolatnak számít. Mindenesetre a Newsweek egyik idei felmérése kimutatta, hogy a megkérdezett amerikai szavazók harmada örülne, ha a kriptopénzek fizetőeszköznek számítanának.
Rand Paul politikusként sincs egyedül a bitcoin-párti nézeteivel. Ted Cruz, Texas állam szenátora szintén nagyon optimista az iparág jövőjét tekintve, ráadásul Texas bőséges energiaforrásokkal rendelkezik, amelyeket fel lehetne használni a Bitcoin fejlesztéséhez.

Természetesen kritika is éri a kriptókat a politikusok részéről, Elizabeth Warren szenátor folyamatosan azt a hamis nézetet visszhangozza, hogy a kriptoipar mennyire károsítja a környezetet, valamint a fogyasztóvédelmet hiányolja az iparágból.

Olvastad már? Elkezdődött a bitcoin bika piacának „második lába” PlanB szerint

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az XYZVerse rakéták 5 millió dolláron túl – rekordidő alatt 7,5 millió dolláros mérföldkőhöz vezető úton

Vendégbejegyzés A mém érmék világa már soha nem lesz a régi. Az új bajnok eljött, hogy nagylelkűen jutalmazzon minden sportrajongót és mémkedvelőt. Olyan ez, mint Ronaldo passzai...

A Polygon és a Polkadot bálnák a Cybro-hoz özönlenek a hatalamas emelkedés miatt

Vendégbejegyzés A nagybefektetők, akik egykor a Polygont és a Polkadotot támogatták, most a Cybro-t veszik szemügyre. A feltörekvő kriptopénz akár 15 000%-os hozam ígéretével kelt hullámokat....

Közeledik a Bitcoin helyi csúcspontja? Elemzés és piacértékelés

A Bitcoin legújabb piaci mozgásai felvetik a kérdést, vajon egy helyi csúcshoz ért-e az árfolyam. Az elmúlt időszakban jelentős short pozíciók likvidálása, az Open Interest emelkedése,...

Hogyan kezelte Donald Trump a kriptovalutákat első hivatali ciklusa alatt?

Donald Trump 2016-os elnökválasztási kampánya során nem szerepelt a kriptovalutákról szóló konferenciákon, és a digitális eszközökről sem posztolt pozitív tartalmakat a közösségi médiában. Trump január 20-i...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.