A napokban vette le a platformjáról a Binance a Mithril tokent, a közösségi figyelmét pedig értelemszerűen felkeltette, hogy ezután a fejlesztők nyilvánosan kérték vissza a listázáskor letétbe helyezett 200 ezer BNB tokent, amelyet a tőzsde követelt tőlük annak idején.
A tőzsde vezetője, CZ a Twitteren reagált az eseményre, és bemutatta a szerződésük vonatkozó passzusát, amely alapján a Binance jogosult megtartani ezt a pénzt, ha a token árfolyama bizonyos értékhatár alá csökken.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
CZ elmondása alapján a MITH árfolyama már többször is az előre meghatározott szint alá esett, a fejlesztők ráadásul semmit sem változtattak a projekten az elmúlt két év során.
A tőzsde vezetője szerint így teljesen jogos az igényük, hogy megtartsák a pénzt, és ennek megfelelően hozták meg a helyes döntést.
Your token price is way below the trigger levels. Reading the comments. Your website is offline. You haven’t tweeted or updated your community for almost 2 years. I believe our team has made the right decision and acted fully within our right to do so. Regards. 2/2
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) December 16, 2022
A MITH az ismert tajvani zenész, és népszerű NFT-befektető, Jeff Huang projektje.
A Binance és a MITH csapata közötti vita megragadta a kriptoközösség figyelmét.
Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw
Számosan rávilágítottak, hogy a MITH gyakorlatilag 2021 eleje óta tetszhalottnak tekinthető, az akkori árfolyamon számolva pedig a BNB is csak 2 millió dollárt tett ki.
Ma viszont már 53 millió dollárt jelent a 200 ezer BNB token.
Mithril's ($MITH, @mithdotio) last tweet was in January 2021 (!!!). The team just abandoned the project and is now requiring listing fees back from #Binance . LOL.
P.S.: 200,000 BNB was around $2m back then. Now it's around $65.5m pic.twitter.com/iS7kAbpRAp
— Nick (@caysonwilde) December 15, 2022
Mások alapvetően azt kérdőjelezik meg, hogy a tőzsde részéről etikus-e ekkora összeget elkérni, biztosítékként, ráadásul a tőzsde saját tokenjét használva.
Az is felmerült, hogy jó ötlet-e a delistázást bizonyos értékhatárhoz kötni, hiszen ez akár pump-and-dump sémákhoz is vezethetne, ha a tokenek árfolyama bizonyos szint alá csökkenne.
A Binance az elmúlt hetek során a szokásosnál is többször került a kriptós sajtó címlapjaira, és nem mindig pozitív események miatt.
A tőzsde beszámolója a tartalékait illetően rengeteg kérdést vetett fel, több pénzügyi szakértő is megkérdőjelezte az audit hitelességét.
A CryptoQuant csapata később leellenőrizte az audit során nyilvánosságra hozott számokat, és a láncon követhető adatokkal való összevetés után úgy nyilatkoztak, hogy ők nem tapasztaltak az FTX tevékenységéhez hasonlító viselkedést.
Olvastad már? Prémiumcsoport a Kriptoworldön!
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.