Frontend-hiba okozta a Curve Finance 570 ezer dolláros támadását

-

A Curve Finance további válaszokat talált a héten történt 570 ezer dolláros frontend támadásra.
Egy nemrégiben az iwantmyname doménregisztrátor céggel, a decentralizált tőzsde doméngazdájával készített jelentés szerint a keddi hackelés „DNS cache mérgezés, nem pedig nameserver kompromittálás” eredménye volt.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Augusztus 9-én a Curve értesítette a felhasználókat, hogy frontendtámadás érte, ahol a curve.fi nevű nameserver kompromittálódott. Ennek következtében 570.000 dollárnyi Ethereumot (ETH) loptak el a felhasználóktól.
Jelentették, hogy a platformot a hostolt doménnév-szolgáltatás infrastruktúrájának kompromittálása révén vették célba. A hackerek klónozták a szerver feljegyzéseit, hogy így utánozzák le az eredeti szervert. Ez az eljárás DNS cache poisoning néven ismert.
Ez a támadás a felhasználókat egy, a támadó által kiválasztott oldalra irányítja át, és az embereket megtévesztve azt hiteti el, hogy ez az eredeti domain, és a szokásos módon használják az oldalt.

Kereskedj $500 bónusszal és találd meg a következő Gem coint a KuCoinon!

A támadási módszer felvázolásán túl a Curve azt is elmondta, hogy „a történtek erősen azt sugallják, hogy DNS helyett kezdjünk el áttérni az ENS-re”, utalva a DNS kriptomegfelelőjére, az úgynevezett Ethereum Name Service-re.
Az ENS-re való áttérés, ahogy Curve javasolta, állítólag megakadályozza az ilyen frontendhackeléseket a jövőben.
A Curve Finance még nem válaszolt a Decrypt megkeresésére az ügyben.

Mi az Ethereum Name Service?

Az Etheruem Name Service vagy ENS az utóbbi időben vált népszerűvé, köszönhetően annak, hogy képes a kriptocímek hosszú betű- és számsorát ember által olvasható címekké alakítani.
A nehézkes kriptocímek helyett az ENS használatával olyan címekre válhatunk, mint a „satoshi.eth”. Ez az „.eth” utótag tehát hasonlóan néz ki, mint a DNS-natív „.com”.
De amennyiben a szolgáltatás az Ethereum blokkláncon létezik, sokkal biztonságosabb és potenciálisan ellenállóbb az olyan támadásokkal szemben, mint amilyeneket a Curve kedden elszenvedett.
Forrás: Decrypt

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.