A Biden-kormányzat tisztviselői pénteken arra sürgették a Kongresszust, hogy bővítse a szabályozók hatáskörét a kriptoipar felügyeletére.
A Fehér Ház négy magas rangú amerikai tisztségviselője pénteken közleményt tett közzé, amelyben arra sürgette a Kongresszust, hogy „fokozza erőfeszítéseit” a kriptopénzpiac szabályozásával kapcsolatban.
A tisztviselők – Brian Deese, a Nemzeti Gazdasági Tanács igazgatója, Arati Prabhakar, a Fehér Ház Tudományos és Technológiai Politikai Hivatalának igazgatója, Cecilia Rouse, a Gazdasági Tanácsadók Tanácsának elnöke és Jake Sullivan nemzetbiztonsági tanácsadó – azt írták, hogy a kongresszusnak „ki kellene terjesztenie a szabályozó hatóságok hatáskörét, hogy megakadályozza az ügyfelek vagyonával való visszaéléseket… és mérsékelje az összeférhetetlenséget”.
A nyilatkozatban a kongresszus számára tett további javaslatok között szerepelt a kriptovállalatokra vonatkozó átláthatósági és közzétételi követelmények szigorítása, a tiltott pénzügyekre vonatkozó szabályok megsértése esetén kiszabható büntetések szigorítása, valamint a nemzetközi bűnüldöző partnerekkel való szorosabb együttműködés.
A tisztviselők javaslatokat tettek arra vonatkozóan is, hogy a kongresszusnak mit nem kellene tennie az új kriptoreguláció kialakításával kapcsolatban, beleértve a „zöld utat a mainstream intézményeknek, például a nyugdíjalapoknak, hogy fejest ugorjanak a kriptopénzpiacokba”.
A tisztviselők figyelmeztettek, miszerint ez „súlyos hiba lenne”, amely „elmélyíti a kriptovaluták és a szélesebb pénzügyi rendszer közötti kapcsolatokat”.
Bár az FTX-et nem nevezték meg közvetlenül a nyilatkozatban, a mostanra megszűnt kriptotőzsde jelenléte nagyban meghatározta a tisztviselők iránymutatását.
2022-t „a kriptopénzek nehéz évének” nevezték, amelyet „egy úgynevezett ’stabilcoin’ összeomlása, amely fizetésképtelenségi hullámot váltott ki”, és az ezt követő, „egy jelentős kriptopénz-tőzsde” összeomlása sújtott.
„Egyes kriptopénzegységek figyelmen kívül hagyják az alkalmazandó pénzügyi szabályozásokat és az alapvető kockázati ellenőrzéseket… Emellett a kriptopénzplatformok gyakran félrevezetik a fogyasztókat, összeférhetetlenséget tapasztalnak, nem tesznek megfelelő közzétételt, vagy egyenesen csalást követnek el” – írták.
A Fehér Ház aggodalmai – valamint ajánlásai – visszhangozzák az amerikai szabályozók hasonló megjegyzéseit.
Köztük van Kristin Johnson, az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet (CFTC) biztosa, aki a hét elején felszólította a kongresszust, hogy terjessze ki a CFTC hatáskörét a kriptoakvizíciók átvilágítására.
A kriptó szabályozásának felelőssége azonban nem csak a kongresszus vállára nehezedik.
Nyilatkozatukban a négy tisztviselő azt mondta, hogy maga a Biden-adminisztráció „az elkövetkező hónapokban” fogja bemutatni „a digitális eszközök kutatásfejlesztésének prioritásait, amelyek segítenek a kriptovalutákat illető technológiák számára a fogyasztók alapértelmezett védelmében”.
„A biztosítékok garantálják, hogy az új technológiák biztonságosak és mindenki számára előnyösek legyenek – és hogy az új digitális gazdaság sokaknak, ne csak keveseknek működjön” – írták.
Olvastad már? Az USA intézményei a legnagyobb bitcoin-vásárlók
Forrás: coindesk.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!