Ahogy a Netflix karácsony után kiadta a Squid Game 2. évadát, az azonos nevű tokenek elárasztották a kriptopiacokat.
A Netflixen futó Squid Game sorozaton alapuló tokenek elárasztották a piacot, mivel megjelent a sorozat második évada.
A közösség tagjai azonban figyelmeztettek, hogy ezek a tokenek átverések vagy szőnyeghúzások (rug pull) is lehetnek.
December 26-án a Netflix közzétette a népszerű koreai disztópikus thriller-sorozat, a Squid Game második részét.
A sorozat egy privát verseny körül forog, ahol a szorult anyagi helyzetben lévő játékosok az életüket kockáztatják, hogy megnyerjék a tetemes nyereményt.
Ahogy a sorozat felkerült a streaming oldalra, új, azonos nevű kripto tokenek árasztották el a piacokat.
Míg azonban a Squid Game versenyzőinek esélyük lehet arra, hogy hatalmas összeget nyerjenek a műsorban, azoknak, akik a Squid Game kriptotokenekre teszik a pénzüket, nem biztos, hogy ugyanilyen szerencséjük lesz.
A PeckShield figyelmeztet a Squid Game tokenek átverésére
December 27-én a PeckShield blokkláncbiztonsági cég figyelmeztette a közösség tagjait azokat a Squid Game tokenekre, amelyek elemzésük szerint csalásnak tekinthetők.
A PeckShield szerint a Netflix sorozatán alapuló átveréses tokenek „keringenek a vadonban”.
A blokklánc-biztonsági cég azt is jelezte, hogy egy, a Base-en futó token az elindulása óta már 99%-kal csökkent. Hasonló, a Netflix sorozatán alapuló tokenek felbukkantak a Solana hálózatán is.
A Squid Game sorozat nevével megegyező nevű X-fiók egy, a sorozaton alapuló tokent reklámozott.
Egy közösségi tag figyelmeztette a felhasználókat, hogy ne vásárolják meg a tokent. Az X felhasználó rámutatott, hogy a Squid Game token felső birtokosai mind „ugyanúgy néznek ki”.
Ez azt jelenti, hogy a tokeneket néhány ember között osztják szét, akik eladhatják a tokeneket, amint mások elkezdenek vásárolni.
Ugyanez volt az első évadnál is
Amikor a Squid Game 2021-ben megjelent, azonos nevű tokenek indultak el a kriptopiacon. Az egyik token ára az egekbe szökött, több mint 45.000%-os nyereséget könyvelve el.
A közösség tagjai azonban jól gyanították, hogy a token átverés, amikor olyan jelentések jelentek meg, hogy a felhasználók nem tudták eladni az érméiket.
Akkoriban a CoinMarketCap figyelmeztetést adott ki, miszerint a felhasználók nem tudják eladni a tokenjeiket a PancakeSwap decentralizált tőzsdén.
Emiatt egyesek azt mondták, hogy a token egy „szőnyeghúzás” volt.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Kifulladt a Trump-pump, 26%-ot esett a LINK – ki lesz a következő?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.