Jurrien Timmer, a Fidelity globális makrogazdasági igazgatója nemrég nyilatkozott a Bitcoin helyzetéről, és a jelenlegi piaci dinamikát az aranyéhoz hasonlította.
Timmer szerint a Bitcoin most ugyanabban a ritmusban menetel, mint az arany, de figyelmeztet arra, hogy a vezető kriptopénz talán egy kicsit elébe ment önmagának, és a 30.000 dolláros határnál potenciális túlértékeltségre utal.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Elemzésében Timmer kiemelte, hogy a Bitcoin és a kétéves reál TIPS-hozam között 88%-os, a PCE-ból származtatott reálkamatlábbal pedig 63%-os inverz korreláció áll fenn.
Ez a korrelációs elemzés, amely a 2018 óta eltelt időszak adatain alapul, a Bitcoint az aranyhoz hasonló helyzetbe hozza a reálkamatlábakra adott reakcióját tekintve.
Laikusan fogalmazva, Timmer itt arra utal, hogy a Bitcoin árfolyama hajlamos e két gazdasági mutatóval ellentétes irányba mozog.
Ha bizonyos államkötvények hozama emelkedik, vagy ha az infláció nő, akkor arra számíthatunk, hogy a Bitcoin ára általában csökken, és fordítva.
Fontos azonban megjegyezni, hogy ezek csak tendenciák, nem minden alkalommal következnek be, és más tényezők is befolyásolhatják a Bitcoin árfolyamát.
Bitcoin is now dancing to the same tune as gold. That hasn’t always been so. If we apply the same real rate drivers to Bitcoin (but with a shorter look-back period to 2018), we see an 88% inverse correlation to the 2-year real TIPS yield and a 63% inverse correlation to the… pic.twitter.com/D9UmEGDgAo
— Jurrien Timmer (@TimmerFidelity) May 12, 2023
Timmer rámutatott egy kulcsfontosságú különbségre is az arany és a Bitcoin regressziós modelljei között.
Az arany lineáris regressziót követ, míg a Bitcoiné exponenciális. Timmer ezt úgy értelmezi, mint a Bitcoin „nagy teljesítményű inflációs fedezeti eszközként” betöltött szerepének jelét.
Ez az erőteljes fedezeti potenciál, párosulva a befektetők körében növekvő népszerűségével, a Bitcoint egy igencsak ambiciózus eszközként pozícionálta.
A vezető meglátásai rávilágítanak a Bitcoin és az arany erős korrelációjára, de a Bitcoin esetleges túlértékeltségével kapcsolatos óvatossága hangsúlyozza a befektetői óvatosság szükségességét.
A Bitcoin árfolyama március 17. óta a legalacsonyabb szintre esett, május 6. óta több mint 12%-os csökkenést mutat, és ezzel levált az olyan hagyományos kockázatos eszközöktől, mint a Nasdaq.
Olvastad már? A SEC szerint az USA államcsődje jelentős hatással lenne a piacokra
Kiemelt kép: king_q83
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.