Felmentették a Bithumb tőzsde csalással vádolt korábbi vezetőjét

Lee Jung-hoon, a Dél-koreai tőzsde korábbi vezetőjét 70 millió dolláros csalás vádjával fogták perbe, amelyet állítólag a Bithumb felvásárlása során csalt ki a befektetőktől.

A bíróság most kimondta, hogy Jung-hoon nem bűnös. Az eset 2018 októberében indult, mikor a tőzsde korábbi vezetője állítólag kicsalt 70 millió dollárnyi pénzt az akvizíciós tárgyalások során a BK Group, egy kozmetikei cég elnökétől, Kim Byung-guntól.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A vádirat szerint ezzel megsértette az ország gazdasági bűncselekményekről szóló törvényeit, és akár nyolc év börtönbüntetésre is ítélhették volna.

A Bithumb az eset kapcsán kiadott hivatalos közleményében elmondta, tiszteletben tartja a bíróság döntését, és külön kiemelte azt is, hogy Jung-hoon már semmiféle pozíciót nem tölt be a vállalatban, amely most már professzionális szakértők irányítása alatt áll.

Alig egy héttel a bejelentés előtt egy másik ügyben is érintett lett a tőzsde, a legnagyobb részvénytulajdonosuk elhunyt.

Park Mo-t holtan találták december 30-án, miután gyanúba keveredett, hogy részvénypiaci manipulációkban vett részt.

2022 augusztusában Szingapúrban bírósági ítélet született Byung-gun egy másik ügyében.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A per azért indult, mert a vádlott a gyanú szerint Jung-hoon engedélye nélkül bocsátotta áruba a BXA tokeneket.

A bírósági döntés értelmében a tokenek eladásából származó minden bevételt a Bithumb szingapúri leányvállalatának, a BTHMB-nek a részére ki kell fizetni.

2022 októberében Jung-hoon nem tudott megjelenni egy parlamenti meghallgatáson, amely során a Terra ökoszisztéma bedőlésének az ügyében kellett volna tanúvallomást tennie, de mentális zavarokra hivatkozva ezen nem jelent meg.

A Bithumb tőzsde szintén házkutatás helyszíne lett a Terra csődje után, a Dél-koreai hatóságok vizsgálatot indítottak a tőzsdénél is.

A Terrához hasonló esetek megelőzése érdekében a helyi tőzsdék egyfajta vészhelyzeti rendszert dolgoztak ki.

Ennek részeként pedig minden egyes, az országban működő tőzsde ugyanazon kritériumok alapján listázhat csak bármiféle tokent, hogy minden esetben meg tudjanak felelni a hivatalos szabályoknak, elvárásoknak.


Olvastad már? Sokkal nagyobbra nőhet az infláció

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Daniel Friedman

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

CZ a kriptotárcákat a tőzsdék elé helyezi, íme egy jó példa

Vendégbejegyzés A kriptopiac folyamatos fejlődésével egyre nagyobb az étvágy az olyan pénztárcákra, amelyek támogatják a felhasználókat abban, hogy elboldoguljanak ebben a változó környezetben. Ezt emeli ki a...

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.