Az elmúlt piaci fejlemények során az amerikai dollár felfelé irányuló lendületet mutatott, és egyre közelebb került a 200-as exponenciális mozgóátlaghoz (EMA).
Ha kitörésre kerül sor, az potenciálisan még magasabbra lendítheti a dollárt.
Az amerikai dollárnak ez az emelkedése lefelé irányuló nyomást gyakorolhat a kriptovalutákra és más pénzügyi eszközökre, ami azok értékének csökkenéséhez vezethet.
Az amerikai dollár ereje és a kriptovaluták teljesítménye közötti korreláció gyakran fordítottan arányos.
Ahogy a dollár értéke emelkedik, úgy hajlamos a kriptovaluták árfolyamát lefelé hajtani, és fordítva.
Ennek az okfejtése egyszerű: az erősebb dollár drágítja a kriptovaluták vásárlását, amelyek ára jellemzően amerikai dollárban van meghatározva. Ez ezt követően csökkenti a keresletet, és árcsökkenéshez vezet.
Az amerikai dollár értékének megugrása az adósságplafon kérdésének közelgő megoldásával hozható összefüggésbe.
Mivel az amerikai kormány közeledik a megoldáshoz erre a költségvetési kihívásra, a befektetők dollárba vetett bizalma növekedni látszik.
Ez a megnövekedett bizalom növeli a dollár iránti keresletet, ezáltal pedig a dollár értékét.
Ha a dollár áttöri a 200-as EMA küszöböt, az újabb lejtmenethez vezethet a kriptopiac számára.
A kriptopénz befektetőknek ezért fel kell készülniük egy esetleges piaci visszaesésre.
A bálnák elhagyják a Cardanót
A bálnák megkérdőjelezhető viselkedése ellenére a Cardano felfelé mozog.
Ez az árfolyamrally annak ellenére következett be, hogy a Cardano nagy mennyiségű ADA-t birtoklói körében jelentősen visszaesett a hálózati aktivitás.
Az IntoTheBlock adatai szerint a Cardano hálózaton a nagy tranzakciók és pénztárcák száma jelentősen csökkent.
Ez az elmozdulás a bálnák jelentős kivonulását feltételezi a hálózatról, ami hagyományosan az ADA árfolyamának csökkenését váltotta volna ki. Azonban egy ellenkező értelmű csavarral az ADA ára emelkedő pályára állt.
A jelenség magyarázatának egyik hipotézise azon az elképzelésen alapul, hogy a bálnák jelentősen hozzájárulnak a Cardanóra nehezedő eladási nyomáshoz.
A kriptopénzpiacon a bálnák gyakran jelentős befolyással rendelkeznek a birtokukban lévő nagy mennyiségű kriptoeszköz miatt.
Eladási nyomást kelthetnek, amikor úgy döntenek, hogy nagy mennyiségű kriptopénzt likvidálnak, ami lejjebb nyomhatja az árakat.
Ezzel szemben, amikor a bálnák elhagyják a hálózatot, mint ahogyan ez a Cardano esetében látszik, az eladási nyomás csökken.
Az ADA árfolyamának jelenlegi emelkedése mögött ez a csökkenő eladási nyomás állhat.
Az áremelkedés a bálnák távozása ellenére is Cardano közösségének robotusztusságának bizonyítékaként tekinthető.
Azt jelzi, hogy a Cardano ökoszisztéma kisebb befektetői és résztvevői képesek fenntartani a hálózatot, bemutatva a decentralizáció és a rugalmasság lehetőségeit a Cardano közösségen belül.
A Shiba Inu elveszti lendületét
Az elmúlt hét során a Shiba Inu (SHIB), az egyik legelismertebb mémérme, figyelemre méltó árstabilitást mutatott.
A SHIB ára az elmúlt hat napban körülbelül 0,0000088 dollár körüli szinten maradt, ami az elmúlt évek legalacsonyabb volatilitási szintjét jelenti a tipikusan kiszámíthatatlan token esetében.
Ez a jellegtelen stabilitás pozitívan hangzik a hagyományos pénzügyi eszközök esetében, de némileg problematikus az olyan mémérmék esetében, mint a Shiba Inu.
Ezeknek az érméknek az elsődleges vonzereje a lakossági befektetők számára a szélsőséges volatilitásukban és a gyors, jelentős nyereség lehetőségében rejlik. De a SHIB árfolyamának stagnálásával a vonzereje egyre csökken.
Ennek a stagnálásnak az időzítése egybeesik azzal, amit a kriptopénzpiacon „mémérme-szezonnak” nevezhetünk.
A mémérmék, amelyek egykor a digitális valuták terén kívülállóknak számítottak, mostanra a középpontba kerültek.
Ahogy azonban a piac telítődik az ilyen érmék egyre nagyobb választékával, úgy tűnik, hogy a mémérme-trend úttörői, a Shiba Inu és a Dogecoin veszítenek fényükből.
Olvastad már? A Binance Ausztrália leállítja az ausztrál dollár befizetéseket és kifizetéseket
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.