Ethereum 2.0 staking: Minden, amit tudni érdemes

-

Az Ethereum 2.0 staking egy folyamat, amely során a felhasználók bizonyos mennyiségű ETH-t tartanak a hálózat működésében való részvétel érdekében, amelyért cserébe jutalmat kapnak.

A staking lényege, hogy egy adott kriptovalutát egy tárcában zárolnak, hogy részt vegyenek a blokklánc működésében és jutalmakat szerezzenek.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Elméletben bárki részt vehet stakingben minden olyan blokkláncon, amely proof-of-stake (PoS) konszenzus alapján működik.

Az Ethereum fejlesztőcsapata jelenleg az Ethereum platform jelentős frissítésén dolgozik, amelyet Ethereum 2.0-nak neveznek.

Ennek része, hogy a platform a jelenlegi proof-of-work (PoW) konszenzusról PoS-ra vált.

Mi az a proof-of-stake?

A proof-of-stake (PoS) egy konszenzus mechanizmus, amelyet egyes blokkláncok használnak.

A PoS mechanizmus révén azok, akik rendelkeznek egy adott hálózati tokenekkel, jogot kapnak a blokkok hitelesítésére és jutalmak szerzésére. Ez különbözik a proof-of-worktől (PoW), ahol a blokkok hitelesítésének joga a legnagyobb számítási teljesítménnyel rendelkező bányászoké.

A PoS esetén bárki részt vehet a stakingben, de a valóságban egy protokoll dönti el, ki hitelesíthet blokkokat és ki kap jutalmat.

A hitelesítési jog általában a birtokolt tét arányán alapul: aki a hálózat összes értékének 1%-át tartja, az nagyjából 1%-nyi blokkot hitelesíthet.

ethereum

Miért vált az Ethereum 2.0 PoS-ra?

Az Ethereum célja a hálózat decentralizálása és gyorsítása.

A PoS-ra váltás egyik fő oka, hogy energiatakarékosabb, mint a PoW. Az Ethereum fejlesztői a decentralizáció hívei, és úgy vélik, hogy a PoS-rendszerek nagyobb eséllyel decentralizáltak, mivel alacsonyabb a belépési küszöb.

Az Ethereum 2.0 részét képezi a „sharding” bevezetése is, amely egy partíciózási technika, és jelentős mértékben növeli a hálózat sebességét.

Hogyan működik a staking az Ethereum 2.0-n?

Az Ethereum 2.0-n történő staking viszonylag egyszerű lesz. A részvételhez legalább 32 ETH szükséges, és a résztvevőknek egy validáló node-ot kell futtatniuk, amely egy egyszerű számítógépen is futtatható.

A részvételért cserébe várhatóan 4% és 10% közötti hozamot kaphatnak az ETH-birtokosok.

Hogyan viszonyul az Ethereum 2.0 más PoS-platformokhoz?

Számos más nagy blokklánc már most is PoS alapú, mint például a Tezos, az Algorand és a Qtum.

A Tezos „Liquid Proof-of-Stake” algoritmust használ, amely lehetővé teszi a tokenek delegálását.

Az Algorand „tiszta proof-of-stake” protokollt futtat, amely véletlenszerűen választja ki a hitelesítőket, így a token tulajdonosai automatikusan jutalmat kapnak.

A Qtum egy egyszerű PoS rendszert futtat, ahol akár egyetlen Qtum token birtoklása is elegendő ahhoz, hogy részt vehessünk a stakingben.

Mik azok a staking pool-ok?

A staking pool több résztvevő együttes részvételét jelenti a staking folyamatban, egyetlen validálóként működve.

Az olyan tőzsdék, mint a Binance és a Kraken, staking pool programokat működtetnek.

A pool-ok előnye, hogy lehetővé teszik kisebb mennyiségű kripto tulajdonosainak, hogy nagyobb eséllyel vegyenek részt a validálásban és osztozzanak a jutalmakban.

Mik a staking előnyei és kockázatai?

A staking lehetőséget nyújt a passzív jövedelem megszerzésére a kriptobefektetésekből. Ugyanakkor a stakelt kriptozárolás miatt, piaci visszaesés esetén, nem lehet azonnal kivonni a befektetéseket, ami potenciális veszteségeket jelenthet.

A staking tehát hosszú távú elkötelezettséget igényel, ugyanakkor lehetőséget ad arra, hogy részt vegyünk kedvenc blokklánc-projektjeink működésében.

Olvastad már? Különös összefüggés: ilyenkor szokott kiugrani a bitcoin árfolyama

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin közelít a 100.000 dollárhoz Trump lendületével

A Bitcoin (BTC) ára lenyűgöző, 97.335,22 dolláros szinten állt a cikk írásakor, ami 5,14%-os növekedést jelent az elmúlt 24 órában. A kriptovaluta tovább folytatta felfelé...

A bálnák mozgásai: A következő piaci ciklus előtt megveszik a top mémcoinokat

Vendégbejegyzés Ahogy a Bitcoin soha nem látott magasságokba szökik, a nagy kripto befektetők figyelmüket a nagy növekedési potenciállal rendelkező hiánypótló tokenek felé fordítják. Ezeknek a "bálnáknak"...

TIA árfolyama veszélyben: 3,7 dollár lehet a következő állomás?

Az elmúlt hónap során a Celestia (TIA) jelentős árfolyamvesztést szenvedett el, több mint 12%-kal csökkent az értéke. A napi grafikon egy folyamatos eladási hullámot mutat,...

A Chill Guy mém érme 511%-ot emelkedett, elérve 320 millió piaci kapitalizációt, a Minotaurus lehetséges 234%-os emelkedésre van berendezkedve

A TikTok ihlette Chill Guy mémcoin az elmúlt 24 órában elképesztő, 511%-os emelkedést produkált, piaci kapitalizációja pedig elérte a 320 millió dollárt. A mémcoin őrült teljesítményével...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.