Eltávolítanák a posztjáról az USA tőzsdefelügyeletének a vezetőjét

Az Egyesült Államok egyik kongresszusi képviselője elmondta, egy beadványt készít elő, hogy a SEC vezetőjét, Gary Genslert bocsássák el, mivel alkalmatlan a feladatára.

Warren Davidson azután osztotta meg a szándékait, miután a Coinbase jogi vezetője a Twitteren bejelentette a követőiknek, hogy a SEC tervei alapján a hivatal a hatáskörét túllépve maga szeretné meghatározni, hogy mi számíthat tőzsdének.

„A sorozatos visszaélések miatt be fogok adni egy törvénytervezetet, amely megváltoztatná a Tőzsdefelügyelet, a SEC vezetői struktúráját, és lecserélné azt egy igazgatóval, amely a Tanácsnak felelne, és amelyben a hatóságok emberei is megtalálhatók lennének. A SEC előző vezetői értelemszerűen nem pályázhatnának erre a pozícióra.”

Gensler egy nappal ez előtt, április 14-én nyilatkozta azt, hogy az általuk elképzelt meghatározással biztonságot hoznának a befektetőknek és a piacoknak, hiszen a brókerek nagyobb szabályozói felügyeletet kapnának, és végre modernizálva lenne az is, hogy mi számít tőzsdének.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Hasonló kezdeményezések már tavaly januárban is napvilágra kerültek.

Akkor néhány kriptopárti tanácsadó csoport nyilatkozott úgy, hogy a SEC átlépi a hatáskörét, ezzel pedig ellehetetleníti az iparági résztvevők munkáját, a kriptoipar működését.

A SEC egyik tisztviselője, a Crypto Mom néven is emlegetett Hester Peirce nyilvánosan kritizálta a mostani megmozdulást egy, szintén április 14-én kiadott nyilatkozatában, úgy fogalmazva, hogy a SEC legújabb megnyilvánulásai centralizációt okozhatnak, amely pedig stagnációt, és a cégek kivonulását eredményezheti.

„Ahelyett, hogy az új technológiákat támogatnánk, mint ahogyan tettük ezt a múltban, ezzel a mostani lépéssel csak a stagnálást segítjük elő, elüldözzük a produktív embereket, a centralizációt erőltetjük, és gyakorlatilag kihalásra ítéljük az újdonságokat. Ezzel én egyáltalán nem értek egyet.”

Peirce szerint a múltban a SEC támogatta a fejlődést, most viszont csak a hatáskörét próbálja egyre messzebbre kitolni, hogy megoldásokat nyújthasson olyan problémákra, amelyek valójában nem is léteznek.

„A hatóság most azt mondja a vállalkozóknak, hogy ki lehet próbálni új dolgokat, csak regisztrálják magukat hozzá, és szerezzék meg az engedélyeket. Ezt ma nem lehetséges megtenni, a hatóság pedig nem hajlandó végrehajtani a rendszer modernizálását, hogy a vállalkozások működhessenek. A segítség helyett ráadásul büntetést adnak csak, és kényszert alkalmaznak.”

Peirce szerint már most is problémás, hogy a jelenlegi szabályok alapján mennyire központosított a SEC, mint hatóság, főleg úgy, hogy a jelek szerint csak korlátozottan van tisztában a kriptoipar sajátosságaival.

Ezért a rendszer ilyen drasztikus megváltoztatása helyett jobb lenne, ha első körben inkább koncepciókban gondolkodnának, hogy mit hogyan lehetséges megvalósítani.

Az elmúlt pár évben a SEC több nagy kriptós vállalat ellen is eljárást indított.

A Ripple, az LBRY és a Coinbase is a célkeresztjükbe került, mert állításuk szerint megszegték a jogszabályokat a működésük során.

Emellett szigorúan áll hozzá a staking bányászathoz és a stablecoinokhoz is, ezzel pedig már lényegesen több kritikát is kapott, hiszen a jelek szerint minden esetben máshogyan akarja rákényszeríteni az akaratát a vállalatokra, ahelyett, hogy egy egységes keretrendszert dolgozna ki.

zeta

Olvastad már? Elon Musk szerint a mesterséges intelligencia elpusztíthatja a civilizációt

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

XRP árfolyamrobbanás: Mi történhet, ha a nagy intézmények elfogadják az ETF-eket?

Az XRP jövőbeli ármozgásairól szóló spekulációk egyre intenzívebbek, különösen azután, hogy az amerikai szabályozó hatóság több XRP ETF-et is elismert a legutóbbi beadványokban. Ha intézményi...

Japán átsorolja a kriptovalutákat, fizetőeszközből pénzügyi termékké

Japán hamarosan komoly változásokat hozhat a kriptovaluta-iparág számára. Az ország Pénzügyi Szolgáltatási Ügynöksége, az FSA azt tervezi, hogy a kriptovalutákat nem fizetőeszközként, hanem pénzügyi termékként...

A GUNZ a legújabb blokklánc, ami felforgatja a gaming világát

Van egy új versenyző a színen, és alaposan felrázza a videojáték-ipart. Ismerd meg a GUNZ-t, egy Layer 1 blokklánc-platformot, amelyet a Gunzilla Games fejlesztett, a...

TRX fókuszban: A Tether 1 milliárd dolláros átutalása és a stablecoin-törvény hatása a Tron likviditására és szabályozási kilátásaira

Ármozgás a Tether átutalását követően A Tether 1 milliárd dollár értékű USDT átutalása a Tron hálózatra 2025 januárjában a likviditás növelését célozta, ami potenciálisan megnövelhette a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.