A nigériai kormány együttműködik az Interpollal és a kenyai rendőséggel, hogy a szökésben lévő Nadeem Arjarwalla mihamarabb kézre kerüljön.
Arjarwalla korábban lett letartóztatva egy másik tisztviselővel együtt, Nigériában, de később megszökött az őrizetből, és Kenyába menekült.
A nigériai rendőrség követni tudta a nyomait, és tudják, hogy Kenyába szökött, viszont mióta az országba érkezett, eltűnt a hatóságok szeme elől, jelenleg sem tudják, hogy hol tartózkodik.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A nigériai rendőrség így együttműködésbe kezdett a kenyai hatóságokkal, valamint az Interpol embereivel, hogy elkapják, és vissza tudják vinni Nigériába.
A Binance tőzsdét idén februárban vádolták meg Nigériában, hogy manipulálják az ország valutáját, a nairát, és a tőzsde ekkor küldte oda két tisztviselőjét.
Nadeem Arjarwalla és Tigran Gambaryan találkozott a kormányzat képviselőivel, ezután viszont a rendőrség letartóztatta őket.
Az ország pénzügyi hatósága, az EFCC nyomozást indított a tőzsde, és a két megjelent tisztviselő ellen, több rendbeli pénzmosással vádolva őket.
Arjarwalla viszont március 22-én megszökött az őrizetből, és repülőn elhagyta az országot.
A sajtóhírek alapján Anjarwalla a Middle East Airline gépén tudott elmenekülni, de, hogy hogyan azt nem lehet tudni, mivel az angol útlevelét lefoglalták a nigériai hatóságok.
A rendőrök szerint a tisztviselő egy másik kenyai útlevéllel utazott, ezt az információt adta számukra a repülőtéri személyzet, és most azt próbálják kideríteni, hogy ezt hogyan szerezte, mivel a letartóztatásakor nem rendelkezett ilyen dokumentummal.
Tigran Gambaryan időközben felmentést kapott a vádak alól, és néhány héttel a letartóztatás után szabadon is engedték.
Gambaryan felesége petíciót indított, amely már több ezer aláírást kapott, hogy a tisztviselő visszakerüljön az Egyesült Államokba, de a bíróság erről a kérdésről még nem döntött, várhatóan április 19-én fognak választ adni.
A Binance március ötödikén jelentette be, hogy felfüggesztik a naira támogatását, és a továbbiakban nem lehet tranzakciókat végezni ezen a valutapáron.
Előtt, februárban már elmondták, hogy a peer-to-peer piacterükön is kivezetik a naira párokat.
A Nigériai Központi Bank kormányzója február végén vádolta meg az országban működő kriptotőzsdéket azzal, hogy illegális pénzkezelést végeznek, és a Binance tőzsdét külön kiemelte, hogy nagymértékben részt vesz a gyanús pénzmozgásokban.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Kriptogyémántok csiszolatlanul: Az altcoinok amelyek 500%-os hozamot ígérnek
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.