Két nappal ezelőtt, július 23-án indult el a kereskedés az Ethereum ETF-ekkel, amelyek bejegyzését a közelmúltban hagyta jóvá az Egyesült Államok Értékpapír és Tőzsdefelügyelete.
Richard Teng, a Binance vezérigazgatója szerint az esemény hatására az intézményi befektetők növelni fogják befektetéseiket a kriptopiacon, ami hosszútávon nagyobb stabilitást és a piac további jelentős bővülését fogja eredményezni.
A Binance Research azt térképezte fel, kik lesznek a kriptopiac új belépői, illetve milyen innovációkra lesz szükség ahhoz, hogy a kriptovaluták adoptációja felgyorsuljon.
2024. július 23-án, kedden elindult a kereskedés az ETH ETF-ekkel (Ethereum Exchange-Traded Funds) az Egyesült Államokban.
Ez, Richard Teng, a világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance vezérigazgatója szerint mérföldkő jelentőségű esemény volt.
„A Bitcoin ETF-ek januári bevezetéséhez hasonlóan, az Ethereum ETF-ek újabb befektetői csoportok számára teszik elérhetővé a digitális pénzügyi eszközöket. Az ETF-ek legális és biztonságos hozzáférést nyújtanak a kriptovalutához, és még vonzóbb befektetési célponttá teszik az Ethereumot” – szögezte le a vezető, hozzátéve, hogy a tőkebeáramlás folyamatos lesz, de valószínűleg nem lesz kiugróan magas, illetve a változó makrogazdasági tényezőktől függően ingadozni is fog.
A befektetések jelentőségét Richard Teng nem is annyira azok mértékében látja, hanem inkább abban, hogy az intézményi befektetők hosszú távra terveznek, ezért stabilizálni fogják a piacot, ami idővel a tőke kapitalizációban is éreztetni fogja a hatását.
Richard Teng egy EY felmérést idéz, amely szerint szinte az összes intézményi befektető (94%) hisz abban, hogy a digitális pénzügyi eszközök, és maga a blokklánctechnológia hosszútávon értékálló befektetések, 50%-uk pedig érdeklődést mutat a tokenizált eszközök iránt is.
A vezető arra is emlékeztetett, hogy az Bitcoin ETF-ek első kereskedési napján rekord mennyiségű pénz, 4,7 milliárd dollárt érkezett ezekbe a tőzsdei alapokba, és július 17-i adat szerint ez összeg azóta 16,59 milliárd dollárra emelkedett.
Azt ugyan nem lehet előre látni, hogy ez a tőkebeáramlás az ETH ETF-ek esetében megismétlődik-e, ám Richard Teng szerint a bikapiaci hangulat nem lehet kérdéses.
A Binance vezetője az ETF-ek jelentőségét abban látja, hogy általuk azok is részesülhetnek a Bitcoin és az Ethereum nyújtotta előnyökből, akik közvetlenül nem birtokolnak ilyen eszközöket.
Mindazonáltal meggyőződése, hogy idővel a befektetők közvetlenül is fognak kriptovalutákat birtokolni, ami a piac további bővüléséhez és érettebb működéséhez fog elvezetni.
A kripto-szkeptikusok sem fogják megállni, hogy ne csatlakozzanak
A Binance Research a közelmúltban készített elemzést arról, hogy kik lehetnek a kriptopiac új szereplői.
Ez megállapítja, hogy az intézményi és lakossági felhasználók mellett, vélhetően, nagy számban fognak feltűnni a piacon a kriptovalutákkal szemben eddig szkeptikus magatartást tanúsító emberek is (Crypto Skeptics).
Kitér a tanulmány arra is, hogy milyen, a digitális infrastruktúrával összefüggő tényezők akadályozzák a további tömeges adaptációt, és milyen innovációs projektek indultak már el ezek orvoslására.
A decentralizált rendszerek, természetükből adódóan, jóval bonyolultabbak, mint a centralizált rendszerek.
Éppen ezért a fejlődés következő lépése a Binance Research elemzői szerint az, hogy kézzelfoghatóan javítani kell a felhasználói interfészek minőségét és magát a felhasználói élményt, továbbá a blokkláncok közötti átjárhatóságot.
Az elmúlt 15 évben, a Bitcoin 2009-es indulása óta, világszerte hozzávetőleg 560 millióan csatlakoztak kriptovaluta tulajdonosok népes táborához.
Ez a növekedési ütem jóval felülmúlta a tradicionális fizetési hálózatok elmúlt öt évben mutatott dinamikáját, ugyanakkor elmaradt a ChatGPT vagy egyes közösségi média szolgáltatók bővülési sebességétől.
A TikTok-nak például elég volt öt év ahhoz, hogy elérje az egymilliárdos felhasználói számot.
A Binance Research szerint – amennyiben sikerül felülkerekedni az említett infrastrukturális nehézségeken – a kripto tulajdonosok száma is viszonylag gyorsan elérheti az 1 milliárdot.
A Binance-ről
A Binance a világ vezető blokklánc ökoszisztéma és kriptovaluta infrastruktúra szolgáltatója, amelynek pénzügyi termékei közé tartozik a legnagyobb volumenű digitális eszköztőzsde.
A világszerte milliók bizalmát élvező Binance platform elkötelezett a felhasználók pénzügyi szabadságának növelése mellett, a kriptotermékek és – ajánlatok széles körű portfóliójával rendelkezik, beleértve a következőket: kereskedés és pénzügyek, oktatás, adatok és kutatás, befektetés és inkubáció, decentralizációs és infrastrukturális megoldások, társadalmi edukáció.
További információkért látogasson el a következő weboldalra: https://www.binance.com
Olvastad már? A WienerAI boltja várja utolsó vásárlóit, a kasszában már több, mint 7 millió dollár csörög, 7 nap múlva zár a WAI bazár
Forrás: https://www.facebook.com/binance.hungarian/
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
A Kriptoworld.hu nem támogatja és nem vállal felelősséget az ezen az oldalon található tartalom, pontosság, minőség, reklám, termékek vagy egyéb anyagok tekintetében. Az olvasóinknak javasolt saját kutatást végezniük, mielőtt bármely említett céggel kapcsolatba lépnének. Felhívjuk figyelmed, hogy a bemutatott információk nem tekinthetők jogi, adózási, befektetési, pénzügyi vagy egyéb tanácsadásnak, és nem értelmezhetők annak. Az ezen az oldalon található semmilyen tartalom nem minősül a Kriptoworld.hu vagy harmadik fél szolgáltató általi felhívásnak, ajánlásnak, jóváhagyásnak vagy ajánlatnak kriptoeszközök vagy más pénzügyi eszközök vásárlására vagy eladására. A kriptoeszközök magas kockázatú befektetések. Mérlegeld, hogy megérti-e a pénzedet kockáztatni. Az itt szereplő tartalmat semmiképpen sem szabad befektetési tanácsadásként kezelni. A Kriptoworld.hu nem tehető felelőssé közvetlenül vagy közvetetten az ezen az oldalon bemutatott tartalom, termékek vagy szolgáltatások használatából vagy azokkal kapcsolatos megbízhatóságból eredő károkért vagy veszteségekért. A témában javasoljuk saját cikkünket, ami ide kattintva érhető el.