Jelenleg a stablecoinok csupán az Egyesült Államok pénzkínálatának 1%-át teszik ki, de egy friss elemzés szerint ez az arány akár 10%-ra is emelkedhet a közeljövőben.
A Standard Chartered és a Zodia Markets által készített tanulmány rámutat arra, hogy a szabályozások tisztázása elősegítheti a stablecoinok térnyerését.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Többszáz milliárd dolláros piac
A stablecoinok jelenlegi piaci értéke kevesebb, mint 200 milliárd dollár, ami a globális pénzügyi tranzakciók volumenéhez képest eltörpül, de e ne tévesszen meg senkit.
A digitális eszközök hatása jóval nagyobb lehet, mint amilyennek most tűnik.
A „Stablecoinok: Az első meghatározó alkalmazás” című jelentés szerint ezek az eszközök már túlmutatnak eredeti funkciójukon.
Kezdetben csupán kereskedési eszközként használták őket a kriptopiacokon, de mára olyan területeken is megjelentek, mint a nemzetközi pénzátutalások, a bérfizetés, a kereskedelmi elszámolások és az átutalások.
Ez a fejlődés azt mutatja, hogy a stablecoinok képesek megoldani a jelenlegi pénzügyi rendszerek néhány jelentős problémáját, például a magas tranzakciós díjakat, a lassú pénzmozgásokat és a hozzáférés hiányát a kevésbé kiszolgált közösségek számára, így a gyorsabb és olcsóbb tranzakciók révén a stablecoinok egyre fontosabb szereplőkké válnak a modern pénzügyekben.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A pénz új korszaka
Bár a stablecoinok jelenleg messze elmaradnak az amerikai M2 pénzkínálat 21 ezer milliárd dolláros volumenétől és a napi 2,1 ezer milliárd dollárnyi devizapiaci tranzakcióktól, a 10%-os arány elérése valódi fordulatot hozhatna.
Ez pedig alapvetően átalakíthatná a digitális fizetések és elszámolások működését.
A szakértők szerint a szabályozás kulcsszerepet játszik ebben az átalakulásban, és bár az előző amerikai kormányzatok lassan haladtak a stablecoin-specifikus szabályozások megalkotásával, most sokan remélik, hogy egy Trump-vezette adminisztráció 2025-ben prioritásként kezeli ezt a kérdést.
A világos szabályozások segíthetnék a stablecoinok teljes potenciáljának kibontakozását, és további alkalmazási lehetőségeket teremthetnének.
A stablecoinok növekedése a feltörekvő piacokon
Földrajzi szempontból a dollárhoz kötött stablecoinok dominálnak, a piaci részesedésük 99,3%.
Az USDT vezeti a mezőnyt 73%-os piaci részesedéssel, amit a Circle által kibocsátott USDC követ 21%-kal.
A Standard Chartered jelentése szerint a stablecoinok népszerűsége különösen a feltörekvő piacokon, például Brazíliában, Törökországban, Nigériában, Indiában és Indonéziában nőtt ugrásszerűen.
Egy YouGov felmérés alapján a megkérdezettek 69%-a mindennapi fizetőeszköz helyettesítésére használja őket, míg 39% nemzetközi fizetésekre, illetve termékek és szolgáltatások vásárlására.
Mostanra világossá vált, hogy a stablecoinok nem csak egy múló trendet képviselnek, hanem egyre inkább a globális pénzügyi szektor központi szereplőivé válnak.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Olvastad már? Dél-Korea újabb két évre halasztja a kriptoadó bevezetését a befektetői tiltakozás miatt
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.