A bíró szerint Elon Musk kijelentései csupán reklámcélúak voltak, nem pedig csalárdak, ezért elutasította az ellene indított pert.
Elon Musk, a Tesla Inc. vezérigazgatója megnyerte a 258 milliárd dolláros, nagy horderejű pert, amelyben őt és cégét a népszerű mémalapú kriptopénz, a Dogecoin (DOGE) árfolyamának manipulálásával vádolták.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Csütörtökön Alvin Hellerstein amerikai kerületi bíró Musk és a Tesla javára döntött, elutasítva az elégedetlen befektetők egy csoportja által benyújtott kereseteket.
A bíró szerint a Elon Musk tweetjei „puffogtatások” voltak és nem perelhetőek
A 2022 júniusában benyújtott perben a Dogecoin-tulajdonosok egy csoportja azzal a váddal élt, hogy Musk és cége a közösségi médiát és a nyilvános nyilatkozatokat arra használta fel, hogy mesterségesen felfújja a token árát, hogy aztán hagyja, hogy az összeomoljon, jelentős pénzügyi veszteséget okozva nekik.
A felperesek azt állították, hogy Musk tweetjei és a mémcoin nyilvános támogatása két év alatt több mint 36.000%-kal növelte az utóbbi árfolyamát, mielőtt zuhanórepülésbe kezdett volna.
Hellerstein bíró elutasította a vádakat, és úgy ítélte meg, hogy a SpaceX vezérigazgatójának kijelentései inkább „puffogtatásnak” minősültek, mint perelhető állításoknak.
A bíró azt is megállapította , hogy a kijelentések nem voltak „tényszerűek és hamisíthatóak”, és hogy „egyetlen észszerű befektető sem támaszkodhatott rájuk” befektetési döntések alapjaként.
A panaszosok az 53 éves férfi több tweetjére is rámutattak, amelyek szerintük lényeges félrevezetést valósítottak meg, többek között arra a kijelentésére, hogy ő lesz a „Dogecoin hivatalos vezérigazgatója”, és arra az állítására, hogy egy „valódi Dogecoin”-t rakhat egy SpaceX rakétára, és elrepülhet vele a Holdra.
Pump and Dump vádak
A befektetők azzal is megvádolták a techmilliárdost és elektromos autógyárát, hogy a mémcoinnal „pump and dump” rendszerben vettek részt.
A bíró azonban úgy ítélte meg, hogy nem adtak egyértelmű és hihető magyarázatot arra, hogy hogyan vettek részt egy ilyen sémában.
„Nem lehet megérteni azokat az állításokat, amelyek a felperesek piaci manipulációra vonatkozó következtetésének alapját képezik” – írta határozatában Hellerstein.
A Reuters március 31-i jelentése szerint Musk jogi csapata korábban kísérelte az ügy elutasítását, azzal érvelve, hogy vádlói nem bizonyították, hogyan szándékozott bárkit is becsapni, vagy milyen kockázatokat rejtett el.
Azt állították, hogy a tweetek, köztük az olyan kijelentések, mint a „Dogecoin Rulz” és „nincsenek magasságok, nincsenek mélypontok, csak Doge”, túl homályosak voltak ahhoz, hogy alátámasszák a csalás állításait.
„Semmi törvénytelen nincs abban, hogy támogató szavakat vagy vicces képeket tweetel egy olyan törvényes kriptovalutáról, amely továbbra is közel 10 milliárd dolláros piaci értéket képvisel” – érveltek az ügyvédei.
Hozzátették, hogy a bíróság állítsa le a felperesek fantáziáját, és utasítsa el a keresetet.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitget Proof-of-Reserves augusztusi frissítése: Növekszik a tartalék arány és a felhasználók vagyona Ethereumban (ETH)
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.