Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója szerint nincs olyan válság, amely elhamarkodott kriptopénz-szabályozást kényszerítene ki.
Egyetért a Coinbase vezérigazgatójával, Brian Armstronggal abban, hogy az amerikai kormánynak nem kellene kiválasztania a kriptopénz-innováció nyerteseit vagy veszteseit.
Elon Musk a Coinbase vezérigazgatójával ért egyet a kriptopénzek szabályozásában
A Tesla vezérigazgatója, Elon Musk is beszállt abba a heves vitába, hogy az amerikai kormány győzteseket és veszteseket választ a kriptotérben.
Ez azt követően történt, hogy a Fehér Ház támogatta az 1 billió dolláros infrastruktúra-törvénytervezet kriptoadóra vonatkozó részének módosítását, amit a kriptoipar és számos törvényhozó ellenzett.
A Tesla vezérigazgatója a Twitteren reagált egy szálra, amelyet a Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong indított a kriptoadó-módosításról, „amely eldöntené, hogy mely alaptechnológiák oké és melyek nem a kriptóban”–- írta Armstrong. „Ez katasztrofális”.
Musk azt tweetelte: „Egyetértek, ez nem a megfelelő idő arra, hogy technológiai győzteseket vagy veszteseket válasszunk a kriptopénz-technológiában”. Hozzátette: „Nincs olyan válság, ami elhamarkodott szabályozást kényszerítene ki”.
Armstrong kifejtette:
„Mark Warner szenátor azt kérte, hogy a proof of stake hitelesítők feleljenek meg a lehetetlennek, de a proof of work bányászok nem. Hogy miért? Nem világos, de könnyen lehet, hogy a szenátus dönti el, hogy a kriptók mely típusai élik túl a kormányzati szabályozást”.
A kriptoipar és más törvényhozók visszhangjával szembesülve Warner szenátor szombaton átdolgozta a javasolt módosítóindítványát.
Bár már nem korlátozza a hitelesítő kivételt a proof-of-workre, még mindig nem védi a protokollfejlesztőket, hiszen arra kötelezi őket, hogy jelentsék a tranzakciókat az adóhivatalnak (IRS), ahogyan a Coinbase teszi.
A Coinbase vezérigazgatója arra is figyelmeztetett, hogy ha a szenátorok megszavazzák Mark Warner szenátor módosítóindítványát, „azt fogjuk látni, hogy a blokklánc-technológia jövőbeli fejlesztése offshore országokba, például Kínába költözik, amelyek jelenleg is felkarolják [az ágazatot]” – részletezte.
Ha az Egyesült Államok nem fogadja el a kriptóban zajló innovációt, akkor azt kockáztatja, hogy pénzügyi hátországgá válik, és lemarad a gazdaság egyik leggyorsabban növekvő ágazatáról. Képzeljük el, ha kimaradtunk volna az internetből, és a legnagyobb internetes cégek a tengerentúlon épültek volna fel.
Olvastad már? A digitális eszközök milyen formája lesz a fizetések jövője?
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!