Nic Carter, a régebben jól ismert bitcoin-támogató nemrégiben úgy fogalmazott a közösségi médiában, hogy a keményvonalas maximalisták a jelek szerint örülnek annak, hogy a hatóságok fellépnek a nagy kriptoipari cégek, például a Binance vagy a Coinbase ellen.
A köreikben elterjedt nézet az, hogy a bitcoin kivételével minden kriptopénz értékpapírnak tekinthető, és csak idő kérdése, hogy a Tőzsdefelügyelet, a SEC lecsapjon rá.
„Mindenki tudja, kikről van szó, akiknek lézerszeme van a profilképeken, a maximalisták. Ők nem egy eszközt látnak a bitcoinban, hanem egyfajta életmódot, hiedelemrendszert. Mintha egy szekta lenne. Az ilyenek nagy többsége ráadásul nem régóta van a területen, újoncnak számít, akiket elcsábított a könnyű gazdagság ígérete.”
Carter szerint az ilyen embereknek kell valami indok, hogy morálisan a kriptoipari elit fölé képzelhessék magukat.
Az ilyen emberek viszont a közösségi médiában többször meg is jegyezték, hogy a maximalisták nem jelentenek túl jó üzletet, és így nem számítanak célköznségnek a vállalkozások számára.
#Bitcoin maxis have saved MILLIONS.
Crypto has lost BILLIONS.
We are not the same. pic.twitter.com/r4KliZkYvY
— The ₿itcoin Therapist (@TheBTCTherapist) June 7, 2023
Carter viszont több alkalommal is reklámozta ezeket a vállalatokat, köztük olyanokat, amelyek később bedőltek, így Carter számára fontos megbízók lehetnek ezek a cégek.
Nem csoda, hogy Carter kritikái nem arattak osztatlan sikert.
Számosan rávilágítottak a tényre, hogy a kriptopénzek túlnyomó többsége veszteséget hoz a tulajdonosaiknak, dacára a reklámoknak, és szinte mindenki jobban járna anyagilag, ha egyszerűen csak bitcoint venne, és azt halmozná, gyűjtögetné.
Mások viszont azt is felvetették, hogy a centralizált kriptotőzsdék használata még a jelenlegi bankrendszernél is rosszabb megoldás, és el kellene kerülni, amennyire csak lehetséges.
Sokak szerint a nagy tőzsdéknek, mint a Binance és a Coinbase eleve be kellene dőlni, mivel túl sok ember bitcoinját kezelik, túl sok felhasználó számára működnek harmadik félként.
Carter szerint viszont a maximalisták valójában nem érdekeltek az építésben, a cégek alapításában, és inkább úgy viselkednek, mintha egy szekta tagjai lennének.
A tagok pedig szinte minden létrehoztak, amely egy szektához, egy valláshoz kell, saját eredetmítosszal, rituálékkal, és hasonlókkal.
One of the most absurd threads I ever read. If Coinbase just focused on Bitcoin, it would be irrelevant as a company. The reason why Coinbase matters is that they embraced the innovation that happens across the industry.
And bitcoin maxis cheering excessive & arbitrary… https://t.co/67kIKEwjzB
— Brian Fabian Crain (@crainbf) June 7, 2023
Az alapvető probléma pedig az a maximalisták szerint, hogy a tőzsdék nem csak a bitcoint listázzák, hanem más kriptopénzeket is, ezek viszont csalásnak, átverésnek számítanak szerintük.
Mindez annak ellenére, hogy Carter szerint a tőzsdék többet tettek a világszintű bitcoin-elfogadottság ügyéért, mint bármely más vállalakozás.
Elismerve, hogy a Coinbase és a Binance esetében is vannak megkérdőjelezhető tényezők és döntések, a két cég nem egyforma, és szabályozási szempontból is nagyok a különbséges közöttük.
A közös pont viszont az, hogy mindkettő egy kapcsolódási pontot jelent az emberek számára, hogy beléphessenek a kriptoipar területére, és így növelik a bitcoin elterjedését, elfogadottságát.
Carter kritikája nem számít újdonságnak, évek óta terjednek a nézetek, amely szerint a bitcoin területe túlságosan is pártokra bomlott.
Ennek a legfőbb oka az lehet, hogy a különböző altcoinok, vagy éppen a skálázódási megoldások nem tetszenek mindenkinek egyformán.
A nemrégiben indult BRC20 tokenek, valamint az Ordinals NFT-k esetében is sok vitát generált az, hogy vannak, akik szerint a Bitcoin hálózatán kizárólag pénzügyi tranzakcióknak kellene léteznie, nem pedig efféle játékszereknek.
Olvastad már? Soha nem látott XRP árnövekedést jöhet?
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!