Egy újfajta közösségi médiáról álmodozik Elon Musk

-

A Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Elon Musk azt mondja, hogy „komolyan gondolkodik” egy új közösségimédia-platform létrehozásán, amelynek a szólásszabadság a legfőbb prioritása.
„Tekintettel arra, hogy a Twitter de facto nyilvános főtérként szolgál, a szólásszabadság elveinek be nem tartása alapvetően aláássa a demokráciát” – mondta a Tesla milliárdosa.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Elon Musk új közösségimédia-platform létrehozását fontolgatja, szerinte a szólásszabadság elengedhetetlen a demokrácia szempontjából

A Tesla és a Spacex vezérigazgatója, Elon Musk a Twitteren a napokban egy új közösségimédia-platform szükségességéről értekezett.
Az utóbbi időben egyre kritikusabbá vált a Twitterrel és annak politikájával szemben, azt állítva, hogy a közösségimédia-platform aláássa a demokráciát, mivel nem tartja be a szólásszabadság elveit.
Arra a kérdésre, hogy fontolóra venné-e egy új, nyílt forráskódú algoritmussal működő közösségimédia-platform létrehozását, ahol a szólásszabadság elsőbbséget élvez, a propaganda pedig minimálisra csökken, Musk így válaszolt: „Komolyan elgondolkodom ezen”.

A vita akkor kezdődött, amikor Musk pénteken Twitter-szavazást tett közzé, amelyben arra kérte 79,2 millió követőjét, hogy szavazzanak arról, hogy szerintük a Twitter betartja-e a szólásszabadság elvét, amely „elengedhetetlen egy működő demokráciához” – írta.

A Tesla-főnök hangsúlyozta:

„Ennek a szavazásnak fontos következményei lesznek. Kérlek, szavazzatok körültekintően”.

A szavazás 24 óra elteltével több mint 2 millió szavazattal zárult, 70,4 százalékuk mondott nemet.

Musk úgy vélekedett:

„Tekintettel arra, hogy a Twitter de facto nyilvános főtérként szolgál, a szólásszabadság elveinek be nem tartása alapvetően aláássa a demokráciát. Mit kellene tenni?”

Egy következő tweetben a Spacex vezérigazgatója azt kérdezte: „Szükség van-e új platformra?”
Néhány platform már hirdeti magát a szólásszabadság alternatívájaként, de egyik sem közelíti meg a Twitter méretét.
A Parler például némi vonzerőt szerzett a Twitter alternatívájaként, de ez is egy hasonlóan központosított szolgáltatás.
Néhány platform decentralizált, nyílt forráskódú protokollokkal épül, mint például a Gab és a Truth Social, egy olyan platform, amelyet nemrég indított el Donald Trump volt amerikai elnök, miután a Twitter kitiltotta őt.

A Truth Social nem indult be, és még Trump is alig használja. Számos különböző protokollt lehet használni decentralizált Twitter-alternatívák építésére, köztük van a Mastodon, a Diaspora, a Misskey, a Friendica, a Pleroma és a Twister.

Olvastad már? 2022 legmagasabb heti zárására készül a bitcoin

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

A legjobb altcoinok megfigyelése, ahogy Trump támogatása kiváltja a kripto piaci növekedést!

Vendégbejegyzés A kriptovaluta közelmúltbeli támogatása befolyásos személyiségek által figyelemre méltó növekedést indított el a digitális eszközök piacán. Mivel a Bitcoin soha nem látott magasságokba emelkedett, a...

A Worldcoin biometrikus kísérlete nagy kockázatokat rejt

A Worldcoin – amely ma már egyszerűen csak World néven ismert – komoly bírálatok kereszttüzébe került a felhasználói adatkezelési gyakorlatai miatt. A platform arra kéri...

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.