Egy újabb európai ország regisztrálta kriptoszolgáltatóként a Binance-t

-

Miközben a kriptopénztőzsde igyekszik teret nyerni Európában, a Binance pénteken bejelentette, hogy olaszországi jogi egysége regisztrálta a tőzsdét az ország szabályozó hatóságánál.
A Binance, a világ legnagyobb kriptopénztőzsdéje a napi kereskedési volumen alapján, Binance Italy néven digitáliseszköz-szolgáltatóként regisztráltatta magát az Organismo Agenti e Mediatori, a pénzügyi intézmények listázásának felügyeletéért felelős olasz szabályozó hatóságnál.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Alig néhány hete a Binance megkapta az engedélyt a franciaországi működésre, ahol a tőzsde vezetősége korábban jelezte, hogy esetleg európai központot építene a vállalatnak.

A Binance regisztrált a nehézségek után

A cég olaszországi regisztrációja növelheti a tőzsde elszámoltathatóságát és csökkentheti a pénzmosás valószínűségét.
Egy nyilatkozatban a Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao, elmondta:

„Az egyértelmű és hatékony szabályozás fontos a kriptovaluták általános elterjedéséhez … Köszönjük a Gazdasági és Pénzügyminisztériumnak és az OAM-nak az erőfeszítéseiket, amelyekkel aláhúzták és ellenőrizték az Olaszországban való működéshez szükséges követelményeket teljes átláthatóság mellett.”

A Binance egyike annak a 14 virtuáliseszköz-szolgáltatónak, amelyeket az OAM-nál regisztráltak. Ez a szerv felügyeli az olaszországi kriptoüzemeltetőket.
A szabályozási engedély jelentős eredményt jelent a kriptotőzsde olaszországi terjeszkedési szempontjából, és lehetővé teszi a cég számára, hogy irodák indításával és a helyi munkaerő növelésével erősítse jelenlétét az országban.

Professzionális Copy Trading a Bitget-től! Próbáld ki!

A Binance más országokban is terjeszkedik

Franciaország az első olyan ország az Európai Unióban, ahol a Binance regisztrálta magát. Ma már Ausztriában, Portugáliában, Spanyolországban, Hollandiában és Svájcban is regisztrációra törekszik.
A Binance márciusban engedélyt kapott Abu Dhabitól, Bahreintől és Dubajtól. Az előző évben több szabályozó hatóság, köztük az Egyesült Királyság, Németország és Olaszország hatóságai is figyelmeztetést adtak ki a vállalat ellen, arra hivatkozva, hogy a tőzsde engedély nélkül működik a joghatóságuk területén.
A Bitpanda, a CryptoSmart Srl, a Tensora Srl, a Young Platform és a Blockeras Srl az a 13 másik kriptoplatform, amely jelenleg az OAM-nál regisztrálva van.
Az OAM szerint mintegy 28 további üzemeltető nyújtott be előzetes regisztrációs kérelmet.

Eközben egy tavalyi olaszországi felmérésből kiderült, hogy a válaszadók jelentős része nem valószínű, hogy kriptopénzbe fektetne. A Statista nyilvánosságra hozta, hogy a megkérdezettek közül 10-ből körülbelül 4 embert érdekel a bitcoin, de nem tudják, hogyan vágjanak bele a befektetésbe.
Az OAM nemrégiben végzett felmérésében a válaszadók mintegy 11 százalékának nem volt egyértelmű ismerete a kriptovalutákról, míg 64 százalékuk azt állította, hogy „jó pénzügyi ismeretekkel” rendelkezik, és hajlandó lenne kriptovalutákba fektetni.

Olvastad már? Újabb kriptós törvény jön Paraguayban

Forrás: bitcoinist.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.