A Delphi Digital elmondta, 2020 megmutatta, hogy a befektetők inkább a tartogatást választják a spekulálás helyett.
Egy frissen megjelent cikk szerint a bitcoin mostani csúcsa eltért a 2019-es bikapiactól, mivel a tőzsdék vagyonának csökkenése állt mögötte.
A szeptember 21-én kiadott cikk szerint a bitcoin értéke egyedi módon mozog.
A bitcointulajdonosok „hosszabb idősíkban gondolkoznak”
A kutatás szerint nincs sok közös abban, hogy a bitcoin 2019-ben 13.800 dollárig emelkedett és, hogy a múlt hónap során elérte a 12.500 dollárt.
Ennek oka, hogy tavaly emelkedett a tőzsdék vagyona, idén pedig folyamatosan estek ahogy az árfolyam növekedett. Így összességében a kereskedők és befektetők részéről most sokkal alacsonyabb az eladási nyomás.
„A 2019-es áremelkedéssel csak nőtt a bitcoin készlete, de ez a két érték most ellentétes irányba halad. Ez alapján a bitcoin most sokkal fenntarthatóbb módon növekszik, legalábbis a tavalyi értékekkel szemben.”
Ez nagyjából egybeesik a hosszú távú befektetőkről elvégzett kutatások eredményével. A CryptoQuant elemzőcég is hasonló megállapításra jutott a tőzsdék vagyona kapcsán.
Februárban 2,96 millióval csúcson volt a tőzsdék vagyona, de ez mára 2,59 millió bitcoinra csökkent. A BTC/USD árfolyama jelenleg 10.430 dollár, február 20-án még 9580 dolláron állt.
„Egészséges” a kereslet a bányászok készlete iránt
A Delphi szerint több tényező is megváltoztathatta a hosszú távú tulajdonosok hozzáállását. Például stabilkoinokat alkalmaznak biztosítékként vagy a kereskedők egyszerűen a tőzsdén hagyják bitcoinjukat ahelyett, hogy privát tárcába utalnák.
„Ha nő az árfolyam és csökken a bitcoin készlete, akkor egy felvásárlási trend zajlik.”
A bitcoin ingadozásai valóban nyugtalanságokat okoztak egyes bányászok számára annak ellenére, hogy rekordmagasan állnak hálózat alapjait jellemző különböző értékek.
Az elmúlt hónapok során többször is kiugró értéket mutatott a bányászközösségekből tőzsdékre utalt bitcoinok száma, de ez idővel egyre kevésbé okozott problémát.
„Szeptember 13-án történt a legnagyobb beutalás, mintegy 1114 bitcoinnal, de még ez sem vezetett zuhanáshoz. A legutóbbi nagy utalásokat mind felvásárolták, amely azt jelzi, hogy jelentős a kereslet.”
Paul Burlage, az egyik kutató a Twitteren külön kiemelte, hogy a bálnák számának emelkedése nagyjából egyezik az árfolyam növekedésével.
2/ Whales (>=1k and <10k BTC) have been growing since late-2018. In 2016, both the growth in the total number of whales and BTC prices grew in tandem and diverged in early 2017. Whales and BTC are still moving in tandem. pic.twitter.com/Yv511I8aXQ
— Paul Burlage (@Paul_Burlage) September 22, 2020
Ezek alapján a bitcoin számára csupán külső veszélyforrások jöhetnek szóba, ugyanis a hagyományos makroeszközök és biztos befektetések is mind a dollár erejétől függnek.
Olvastad már? Nem mutatott még fel a Bitcoin három egymás követő pozitív negyedévet 2017 óta – derült ki a történelmi adatokból.
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!