A Nigériai Pénzváltók Szövetsége, az ABCON arra sürgeti a kormányt, hogy tegyen lépéseket a Binance ellen, mivel elmondásuk szerint a tőzsde működése rossz hatással van a helyi valuta, a naira árfolyamára.
Az országban az ABCON képviseli az összes pénzváltással foglalkozó vállalkozást és tőzsdét, a Nigériai Központi Bank felügyeletével.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A bank engedélyezte a szervezet számára, hogy a naira/dollár árfolyam szabályozására különböző intézkedéseket tehessen.
Alhaji Aminu Gwadabe, az ABCON elnöke elmondta, a tőzsde egyre nagyobb mértékben növeli az elterjedését és a népszerűségét, mint Nigéria központi kriptós platformja, és az első számú váltó, ha valaki dollárhoz szeretne jutni.
Gwadabe szerint az ország pénzváltói egyre nehezebb helyzetbe kerülnek a tőzsde miatt, így a kormánynak be kellene tiltania.
Ez viszont csak akkor oldható meg, ha megfelelő likviditás van a piacon. A tőzsdén jelenleg 682 ezer dolláros napi forgalmat lehet látni a naira/dollár páron
„Mindenki tudja a Binance esetén, hogy a kereskedési szolgáltatásaik a befektetők és a kereskedők számára is egyre vonzóbbak, emiatt egyfajta párhuzamos gazdaságot építettek ki. Ez nem túl szerencsés helyzet. Jelenleg a Binance a leginkább likvid piac, ráadásul másodpercenként 1,2 millió tranzakciót tud kezelni. A legnagyobb aktív piac, de helyettesíteni tudnánk a helyi vállalatokkal, ha kikerülne a képből.”
Nigériában is egyre kevésbé barátságosak a tőzsdével, amely több nyugati országban is jogi eljárásokkal szembesült.
A múlt hónapban a nigériai tőzsdefelügyelet felhívást tett közzé, hogy a lakosság lehetőség szerint tartózkodjon a Binance használatától, mivel a tőzsde nincs regisztrálva a hatóságnál, és szabályozatlanul, illegálisan működik az országban.
Júniusban a hatóságok figyelmeztetést helyeztek el egy honlapon, amelyet a Binance Limited Nigeria kezelésében áll, amely a kriptobefektetők figyelmét hívta fel arra, hogy az ilyen pénzügyi termékek rendkívül kockázatosnak számítanak, és az emberek minden vagyonukat leveszthetik az ilyen befektetésekkel.
A figyelmeztetést az után adták ki, hogy az USA-ban a SEC pert indított a Binance ellen.
Binance have issued cease & desist notice to the scammer entity "Binance Nigeria Limited".
Don't believe everything you read in the news. 🤷♂️
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) June 18, 2023
A tőzsde viszont felhívta a figyelmet arra, hogy a hatóságok által megjelölt oldal valójában egy csaló másolat, amely be akarja csapni az áldozatokat.
Nigériában nemrég lépett életbe a legújabb, pénzrendszert szabályozó törvénycsomag.
Május elsejétől az ország befektetőinek 10%-os adót kell fizetnie a kriptopénzeken elért nyereségből.
Ennek ellenére a mai napig nem létezik egyértelmű szabályzat, amely meghatározza a kriptopénzek helyzetét Nigériában.
A Chainalysis szerint Nigéria a világranglista 11. helyén áll a kriptopénzek elfogadottságát tekintve.
Olvastad már? A Ripple csatlakozik a BIS határokon átnyúló fizetési munkacsoportjához
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.