Egy név: ki a valódi Satoshi Nakamoto – 2. rész

Egy népszerű Youtuber lerántotta a leplet Satoshi Nakamotóról. Bár a cím elég hatásvadásznak tűnik – főleg, miután már több tucat ilyennel találhattad magad szembe az elmúlt 10 év során –, a Barely Sociable vlogger által feltöltött videó talán az eddigi legjobban összerakott, legjobban alátámasztott elméletrendszer Satoshi Nakamoto valódi nevét illetően.

Ez a bejegyzés hatrészes cikksorozatunk második része, amelyben a legesélyesebb Satoshi Nakamoto nevét még nem áruljuk el. Szépen lassan építjük fel a történetet, ezért érdemes minden nap követned minket. A befejező részben minden kiderül….

Az első részt ide kattintva olvashatod el.

A teljes videót ide kattintva nézhetitek meg, viszont amennyiben nem tudtok angolul / nincs rá 40 percetek, összefoglaltuk nektek, miről is van szó.

Az előző cikkünket ott fejeztük be, hogy a Bitcoin hálózata 12 év alatt mostanáig nem talált egy normális, natív rendszert a sakálázhatóságra, vagyis arra, hogy a rendszer adott idő alatt több tranzakciót legyen képes megvalósítani.

A jelszó: 1 MB

Mindenképp meg kell várnod, míg a tranzakciód bekerül legalább egy blokkba, ezek létrejötte azonban átlagosan 10 percig tart.

A probléma ott kezdődik, hogy minden tranzakció rendelkezik egy bizonyos mérettel, egy blokkba pedig éppen ezért nem foglalhatók bele végtelen mennyiségű tranzakciók.

Egyetlen blokk mérete 1 MB-ban került meghatározásra, ami azt jelenti, hogy a hálózat másodpercenként 7 tranzakció megvalósítására képes.

Ez nagyon kevés, ha ahhoz hasonlítjuk, hogy a Visa másodpercenként nagyjából 1700 tranzakciót bonyolít le, a Mastercard kapacitása pedig 65.000 tranzakció/s.

Na már most, ha azt szeretnénk, hogy a bitcoin egy globálisan használt internetes fizetőeszköz legyen, akkor egyértelmű, hogy ezt a számot növelnünk kell.

Az egymegás blokkméretet Satoshi 2010-ben adta hozzá a rendszer szabályaihoz, titokban. Ennek oka az volt, hogy elkerülje azt a szituációt, amelyben a bányászok visszaélnek a blokkmérettel, és mondjuk egy 1 TB méretű blokkot hoznak létre.

Ez minden bányászt arra kényszerítene, hogy ezt a hatalmas blokkot töltse le, a túlterhelés miatt pedig szolgáltatásmegtagadás (DDoS) következne be.
2010 októberében Satoshi a problémáról még így vélekedett:

Fázisokra oszthatnánk, mondjuk így:
if (blocknumber > 115000)
maxblocksize = largerlimit
[magyarázat: ha a blokkmagasság meghaladja a 115.000-et, a blokk maximális mérete megnövekszik a szerk.]
A következő verziókban el lehetne kezdeni alkalmazni, így, amikor elérünk az adott blokkmagasságig, és hatályba lép, a régebbi verziók, amelyekben ezek [a kódsorok] nincsenek, elavulttá válnak.
Amikor megközelítjük az adott blokkmagasságot, tehetek egy figyelmeztetést a régi változatokba, hogy biztosak legyünk abban, hogy frissítenek.

Satoshi ezzel kvázi egy hard forkot vázolt fel.

BitcoinXT – az új bitcoin

A skálázással kapcsolatos viták a közösségen belül 2015-ben csúcsosodtak ki, valóságos polgárháborút szítva ezzel a kriptovilágban.

Gavin Andersen, a Bitcoin Core akkori vezető fejlesztője és Mike Hearn 2015 júniusában előálltak egy olyan javaslattal, amely Satoshi 2010-es felvetése mentén tervezte megoldani a skálázási dilemmát.

Ez volt a Bitcoin Improvement Proposal 101, röviden a BIP 101, melynek lényege, hogy a blokkméretet 2016-ban 8 MB-ra állítanák, majd azt minden 2 évben a duplájára növelnék.

Az egyetlen feltétel az volt, hogy a hálózat legalább 75%-ának egyet kell értenie a javaslattal.

Ha ez a fork megvalósult volna, akkor a Bitcoin-hálózat fő valutájává az úgynevezett BitcoinXT vált volna.

A harmadik rész hamarosan következik… részt ide kattintva olvashatod el.

Olvastad már? Fordulópontnál a bitcoin: 3 ok amiért kitartanak a bikák

Kiemelt kép: Credit: BeatingBetting.co.u

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.