Egy név: ki a valódi Satoshi Nakamoto – 2. rész

-

Egy népszerű Youtuber lerántotta a leplet Satoshi Nakamotóról. Bár a cím elég hatásvadásznak tűnik – főleg, miután már több tucat ilyennel találhattad magad szembe az elmúlt 10 év során –, a Barely Sociable vlogger által feltöltött videó talán az eddigi legjobban összerakott, legjobban alátámasztott elméletrendszer Satoshi Nakamoto valódi nevét illetően.

Ez a bejegyzés hatrészes cikksorozatunk második része, amelyben a legesélyesebb Satoshi Nakamoto nevét még nem áruljuk el. Szépen lassan építjük fel a történetet, ezért érdemes minden nap követned minket. A befejező részben minden kiderül….

Az első részt ide kattintva olvashatod el.

A teljes videót ide kattintva nézhetitek meg, viszont amennyiben nem tudtok angolul / nincs rá 40 percetek, összefoglaltuk nektek, miről is van szó.

Az előző cikkünket ott fejeztük be, hogy a Bitcoin hálózata 12 év alatt mostanáig nem talált egy normális, natív rendszert a sakálázhatóságra, vagyis arra, hogy a rendszer adott idő alatt több tranzakciót legyen képes megvalósítani.

A jelszó: 1 MB

Mindenképp meg kell várnod, míg a tranzakciód bekerül legalább egy blokkba, ezek létrejötte azonban átlagosan 10 percig tart.

A probléma ott kezdődik, hogy minden tranzakció rendelkezik egy bizonyos mérettel, egy blokkba pedig éppen ezért nem foglalhatók bele végtelen mennyiségű tranzakciók.

Egyetlen blokk mérete 1 MB-ban került meghatározásra, ami azt jelenti, hogy a hálózat másodpercenként 7 tranzakció megvalósítására képes.

Ez nagyon kevés, ha ahhoz hasonlítjuk, hogy a Visa másodpercenként nagyjából 1700 tranzakciót bonyolít le, a Mastercard kapacitása pedig 65.000 tranzakció/s.

Na már most, ha azt szeretnénk, hogy a bitcoin egy globálisan használt internetes fizetőeszköz legyen, akkor egyértelmű, hogy ezt a számot növelnünk kell.

Az egymegás blokkméretet Satoshi 2010-ben adta hozzá a rendszer szabályaihoz, titokban. Ennek oka az volt, hogy elkerülje azt a szituációt, amelyben a bányászok visszaélnek a blokkmérettel, és mondjuk egy 1 TB méretű blokkot hoznak létre.

Ez minden bányászt arra kényszerítene, hogy ezt a hatalmas blokkot töltse le, a túlterhelés miatt pedig szolgáltatásmegtagadás (DDoS) következne be.
2010 októberében Satoshi a problémáról még így vélekedett:

Fázisokra oszthatnánk, mondjuk így:
if (blocknumber > 115000)
maxblocksize = largerlimit
[magyarázat: ha a blokkmagasság meghaladja a 115.000-et, a blokk maximális mérete megnövekszik a szerk.]
A következő verziókban el lehetne kezdeni alkalmazni, így, amikor elérünk az adott blokkmagasságig, és hatályba lép, a régebbi verziók, amelyekben ezek [a kódsorok] nincsenek, elavulttá válnak.
Amikor megközelítjük az adott blokkmagasságot, tehetek egy figyelmeztetést a régi változatokba, hogy biztosak legyünk abban, hogy frissítenek.

Satoshi ezzel kvázi egy hard forkot vázolt fel.

BitcoinXT – az új bitcoin

A skálázással kapcsolatos viták a közösségen belül 2015-ben csúcsosodtak ki, valóságos polgárháborút szítva ezzel a kriptovilágban.

Gavin Andersen, a Bitcoin Core akkori vezető fejlesztője és Mike Hearn 2015 júniusában előálltak egy olyan javaslattal, amely Satoshi 2010-es felvetése mentén tervezte megoldani a skálázási dilemmát.

Ez volt a Bitcoin Improvement Proposal 101, röviden a BIP 101, melynek lényege, hogy a blokkméretet 2016-ban 8 MB-ra állítanák, majd azt minden 2 évben a duplájára növelnék.

Az egyetlen feltétel az volt, hogy a hálózat legalább 75%-ának egyet kell értenie a javaslattal.

Ha ez a fork megvalósult volna, akkor a Bitcoin-hálózat fő valutájává az úgynevezett BitcoinXT vált volna.

A harmadik rész hamarosan következik… részt ide kattintva olvashatod el.

Olvastad már? Fordulópontnál a bitcoin: 3 ok amiért kitartanak a bikák

Kiemelt kép: Credit: BeatingBetting.co.u

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.