Egy mexikói milliárdos a világ első Bitcoin-elfogadó bankját akarja létrehozni

-

A csökkenő árak ellenére Salinas hihetetlenül bízik a világ legnagyobb kriptopénzében.
Mexikó harmadik leggazdagabb embere, Ricardo Salinas Pliego nemrég azt tweetelte, hogy az általa alapított Banco Azteca célja, hogy országában az első bank legyen, amely elfogadja a bitcoint.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Salinas vezeti a Grupo Salinast, azt a kiterjedt konglomerátumot, amely az általa 19 évvel ezelőtt alapított bankot irányítja.
Ha sikerülne rávennie a Banco Aztecát a Bitcoin elfogadására, ők is csatlakoznának a Bitcoinban tranzakciókat lebonyolító bankok kis, de egyre növekvő listájához.
A bank állítása szerint ők Mexikó legnagyobbika, több mint 16 millió megtakarítási és 19 millió hitelszámlát kezelnek.
A bank 2019-ig abban a Salvadorban működött, amely nemrég nyilvánította a Bitcoint törvényes fizetőeszközzé.


Salinas tweetje válasz volt Michael Saylornak, a felhőalapú számítástechnikai szakértőből lett Bitcoin-bikának, aki egy hete tweetelt egy videót, amelyben a mexikói milliárdos a Bitcoint népszerűsíti és a fiatot „csalásnak” nevezi.
A videóban, amely egy interjú Jose Rodriguezzel a Bitcoin-ATM szolgáltató Chainbytestól, Salinas azt mondta, hogy a Bitcoin „olyan eszköz, amelynek minden befektető portfóliójában ott kell lennie”, illetve hogy „van értéke és nemzetközi piaca, ahol hatalmas likviditással kereskednek vele”. Salinas ezután a Dogecoint és más altcoinokat „shitcoinokként” utasította el.
Az év elején Salinas csatlakozott Michael Saylorhoz, Elon Musk Tesla-vezérigazgatóhoz és Anthony Scaramuccihoz amikor a Twitter bióját „Bitcoin”-ra változtatta. Tavaly novemberben Salinas azt tweetelte, hogy likvid portfóliójának 10%-át Bitcoinba fektette.

Ki az a Salinas?

Salinas nettó vagyona a Forbes szerint 12,9 milliárd dollár, amivel Mexikó harmadik leggazdagabb, és a világ 166. leggazdagabb emberének számít.


Salinas a Grupo Salinas kiskereskedelmi és médiakonglomerátum alapítójaként és elnökeként szerezte vagyonát.
Vagyonának nagy részét a Grupo Elektra nevű, háztartási gépeket forgalmazó kiskereskedelmi vállalatban való részesedése teszi ki, amely a Banco Azteca segítségével hiteleket kínál az alsó középosztálybeli mexikóiaknak.
Salinas számára nem idegenek a konfliktusok. 2005-ben az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet azzal vádolta meg a TV Aztecát – Salinas vállalkozását –, hogy a bankár 109 millió dolláros nyereségét a TV Azteca részvényeinek nem nyilvános eladásával próbálta eltitkolni.

Az ügyet 2006 szeptemberében rendezték, amikor Salinas beleegyezett, hogy 7,5 millió dollárt fizet a SEC-nek büntetésként és kártérítésként.
A járvány idején egy pazar jachtpartiról készült képeket is tweetelt, miközben nyilvánosan lekicsinyelte a covid veszélyét, és a járványügyi intézkedések ellenére nyitva hagyta a mexikóvárosi Grupo Salinas telefonközpontot, ahol 3 később alkalmazottja esett a koronavírus áldozatául.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: gestion.pe

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.