David Chaum új privát üzenetküldő rendszert indított, amely azt ígéri, hogy az üzenetek adatait és a felhasználókra vonatkozó információkat a legerősebb számítógépekkel szemben is biztonságban tudja tartani.
Az XX Messenger nevű új privát üzenetküldő alkalmazást a neves kriptográfus, David Chaum fejlesztette ki, és azt állítja, hogy kvantumrezisztens.
Egy kvantumrezisztens üzenetküldő képes lenne az üzenetek tartalmát minden jelenleg ismert dekódolási törekvéssel szemben megóvni.
Ez megóvná a feladót és a címzettet, valamint a helymeghatározási adataikat attól, hogy a nemkívánatos behatolók lehallgassák vagy nyomon kövessék őket.
Az alkalmazás már elérhető az Apple és az Android alkalmazásboltokban.
A kvantumrezisztencia az adatok kriptográfiai védelmére utal még a legbonyolultabb elképzelhető kódfeltörő rendszerektől is.
A kvantumszámítógépek potenciálisan felhasználhatók más üzenetküldő alkalmazások titkosított üzeneteinek megfejtésére, de a kvantumrezisztencia elméletileg kizárja ezt a lehetőséget az XX Messengerből.
David Chaum arról híres, hogy 1982-ben ő tette az első ismert javaslatot a blokkláncprotokollra. Ő fejlesztette ki az Ecash-t is, egy elektronikus készpénz alkalmazást, amely a felhasználók személyes adatait titkosítva védte. Ezt széles körben a Bitcoin (BTC) előfutárának tekintik.
Chaum a Cointelegraph-nak elmondta, hogy az XX Messenger biztonsága egy „decentralizált mixnet protokollra” támaszkodik, amely „biztosítja, hogy még a legelszántabbak se tudják megmondani, hogy kivel beszélsz”.
Az új messenger kriptográfiája nyílt forráskódú, és megtalálható a GitHub oldalán is.
A privát üzenetküldő alkalmazás azt is állítja, hogy egy 350 csomópontból álló, globálisan decentralizált hálózattal büszkélkedhet. Chaum elmondta:
„A jelenlegi terv az, hogy a csomópontok számát gyorsan 550-re növeljük – és további növeléseket tervezünk, ahogy a protokoll és a szoftver fejlődik.”
A csomópontok üzemeltetői XX coint kaphatnak jutalomként azért, hogy csomópontokat futtatnak a kijelölt proof-of-stake XX hálózaton.
Más privát üzenetküldő alkalmazások közé tartozik a Signal és a Telegram. Mindegyik alkalmazás azt állítja, hogy nagy gondossággal közelíti meg a felhasználók adatvédelmét azáltal, hogy végponttól végpontig terjedő titkosítást, illetve kliens-szerver titkosítást alkalmaz.
A végponttól-végpontig titkosítás csak annyira biztonságos, mint maga a titkosítás, ami azt jelenti, hogy egy üzenet elméletileg veszélybe kerülhet, és egy nagy teljesítményű számítógép dekódolhatja azt, ha nem törlik. Az ügyfél-szerver titkosítás központi szervereket használ az üzenetadatok titkosítására és tárolására.
„Maga a Signal, valamint számos közvetítő látja, hogy kivel, mikor és mennyit beszélsz. A különböző kormányok pedig általában felhasználják ezeket az információkat”.
Az új üzenetküldővel az XX Network csapata elkötelezett „az elidegeníthetetlen személyiségi jogok védelme és megerősítése mellett a web3 hajnalán”.
Olvastad már? A Decentrader szerint nem valószínű, hogy 30K alá megy az árfolyam
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!