Egy indonéziai iszlám szervezet új fetvát bocsát ki a kriptohasználat ellen

A fetva a kriptovalutákkal kapcsolatos két kritikus problémára mutatott rá, amelyek miatt azok befektetési eszközként és csereeszközként is illegálisak az iszlám tanok szerint.
A Tarjih Tanács és a Muhammadiyah Központi Végrehajtó Tajdidja, Indonézia egyik legnagyobb nem kormányzati iszlám szervezete új fetvát bocsátott ki a kriptopénzek használata ellen. Haramnak, azaz törvénytelennek minősítették azt a muszlimok számára.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A fetvát, az iszlám jog pontjáról szóló ítéletet kedden adták ki. A kriptovalutákkal kapcsolatos két kritikus problémára mutatott rá, amelyek az iszlám törvények értelmében befektetési eszközként és csereeszközként is illegálissá teszik azokat:

  1. A kriptovaluták spekulatív jellege miatt befektetési eszközként nem tökéletesek. A kriptotokenekről úgy vélik, hogy „gharar”-t (homályosságot) tartalmaznak, ami azt jelenti, hogy nincs mögöttük semmi, például arany. Ez a tény az iszlám törvények szerint jogellenessé teszi őket.
  2. A kriptovaluták nem felelnek meg az iszlám cserekereskedelemre vagy csereeszközre vonatkozó törvények előírásainak. Ezek megkövetelik, hogy törvényes fizetőeszköznek és mindkét fél által elfogadottnak kell lenniük.

A fetva így szólt:

„Ezt a spekulatív jelleget és gharart tiltja a saría mint Isten szava és a próféta hadísza, és nem felel meg a Muhammadiyah szerinti üzleti etika értékeinek és mércéinek.”

A Muhammadiyah lett ezzel a harmadik indonéziai iszlám szervezet, amely fetvát bocsátott ki a kriptopénzek használata ellen.
Korábban, 2021 novemberében az Indonéz Ulema Tanács (MUI), az ország legfőbb egyházi testülete a kriptót mint tranzakciós eszközt szintén haramnak nyilvánította.
Megjegyezték azonban, hogy a kriptoeszközök befektetési eszközként használhatók, ha betartják a saría tanait. 2021 októberében egy másik jelentős iszlám szervezet, a Nahdlatul Ulama (NU) szintén haramnak minősítette a kriptót annak spekulatív jellege miatt.
Annak ellenére, hogy Indonéziában a vallási szervezetek egyre gyakrabban követelik a kripto használatának betiltását, az országban elképesztő mértékben nőtt az elfogadás.

Az ország 2021-ben 9,8 milliárd dollárnyi kriptotranzakciót regisztrált, ami 1222%-os növekedést jelent 2020-hoz képest.

Olvastad már? Építsd a jövő innovatív kripto startup cégét!

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Az XRP legrosszabb forgatókönyve: az árfolyam akár 0,30 dollárra is zuhanhat

Az XRP-birtokosok válaszút elé kerültek, mivel a közelmúlt piaci trendjei kérdéseket vetnek fel a kriptovaluta rövid távú jövőjét illetően. Egy erős bikapiaci időszak után az...

A piaci bizonytalanság közepette gyengélkedik a Dogecoin (DOGE)

Prémium Dogecoin (DOGE) A piaci bizonytalanság közepette a Dogecoin (DOGE) – a világ legnépszerűbb és legnagyobb mémcoinja – jelenleg nehezen tud lendületet venni. Egy prominens kriptoszakértő a minap...

Az Apple, Facebook, Google és a Microsoft hajthatja a kriptoboomot – állítja a Cardano alapítója

Charles Hoskinson, a Cardano (ADA) alapítója megosztotta pozitív véleményét a kriptovaluták jövőbeli elterjedéséről, és egy újabb, a mainstream integrációt ösztönző fellendülést jósol, amint kulcsfontosságú szabályozási...

Komoly korlátozást kell bevezetniük a brazil nyugdíjalapoknak

Március 31-én a brazil CMN kiadta az 5202-es határozatot. Ez megtiltja a zárt nyugdíjalapoknak, hogy bitcoinba és más kriptoeszközökbe fektessenek. Indoklásuk szerint ezek túl kockázatosak. A...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.