A szenátus legutóbbi infrastruktúra-törvényjavaslata is hatással lehetett arra, hogy a Bitcoin visszafogta legutóbbi emelkedő raliját.
A Bitcoin az elmúlt hetekben lenyűgöző fellendülést mutatott, de a rali tétovázásba csapott át az amerikai infrastruktúratörvény-tervezet kriptoiparra gyakorolt lehetséges hatásaival kapcsolatos aggodalmak közepette.
Két héttel ezelőtt a Bitcoin még azért küzdött, hogy a kulcsfontosságú 30.000 dolláros szint fölött maradjon.
A vezető kriptopénz aztán hatalmas fellendülést produkált, áttörte a 40.000 dollárt, és vasárnap 42.628,50 dolláros helyi csúcsot ért el az adatok szerint.
A kitörés sok kriptorajongó számára a lassú nyár végét jelentette.
A bitcoinnal való erős korrelációnak köszönhetően pedig sok más kriptovaluta is hasonló emelkedést produkált.
Az Ethereum, a második legnagyobb piaci tőkeértékű kriptopénz, a nagyjából 1730 dolláros mélypontokról egészen 2672 dollárig emelkedett.
Az amerikai infrastruktúra-törvényjavaslat és a kriptó
A tűzijáték azonban elhomályosult, miután az iparág számba vette az új, 550 milliárd dolláros amerikai infrastruktúra-törvényjavaslatának egy konkrét záradéka körüli részleteket.
A Bitcoin árfolyama ezt követően a kulcsfontosságú 40.000 dolláros szint alá csúszott; a cikk írásakor pedig 39.600 dollár körül kereskedték.
Bár a törvénytervezetet még nem fogadták el, jelen állás szerint az hatalmas adóterhet jelentene az egész amerikai kriptoipar számára.
A törvényjavaslat 28 milliárd dollárt szeretne generálni a kripto „szűzgazdagok” megadóztatásából, de annak meghatározása, hogy kik és hogyan adóztatnák meg ezeket a pénzeket, riasztóan általános.
Összefoglalva, a bányászokat, a decentralizált pénzügyi (defi) protokollokat és természetesen a sokkal nagyobb szervezeteket, mint a Coinbase, arra köteleznék, hogy ügyfeleikkel kapcsolatos nyomtatványokat szolgáltassanak az IRS-nek.
Sok projekt számára ez a feladat „szó szerint lehetetlen” – mondta Jake Chervinsky, kriptopénzekre szakosodott ügyvéd.
6/ This means brokers have to KYC customers to comply with IRS reporting requirements.
As a result, the provision functions as a surveillance mandate, just like the one Sec. Mnuchin proposed in the final days of the Trump administration.
As before, this is a very bad idea.
— Jake Chervinsky (@jchervinsky) July 30, 2021
A javaslatban szereplő definíciók azóta kisebb frissítésen estek át a CoinDesk értesülése szerint.
Ahelyett például, hogy „brókernek” neveznének minden kriptóval kapcsolatba kerülő szervezetet, most azt írják, hogy „bármely személy, aki (ellenszolgáltatás fejében) felelős azért, hogy rendszeresen olyan szolgáltatást nyújtson, amely digitális eszközök átutalását valósítja meg egy másik személy nevében”.
A módosítás korántsem végleges, és egyelőre nem képes eloszlatni a törvényjavaslat tágabb szándékaiból eredő számos aggályt: nevezetesen mondjuk azt, hogy a kriptopénz-szolgáltatókat arra kényszerítése, hogy összegyűjtsék valamennyi ügyfelük és felhasználójuk adóadatait.
Olvastad már? Pénzkeresés kereskedés nélkül
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.