Az elmúlt héten a Bitcoin ETF-ek nehéz időszakon mentek keresztül, hiszen hét egymást követő kereskedési napon is nettó tőkekivonásokat tapasztaltak, összesen több, mint 1 milliárd dollár értékben.
Jelentős pénzkivonások több alapból is
A legnagyobb tőkekivonást a Fidelity’s Wise Origin Bitcoin Fund szenvedte el, amelynél körülbelül 374 millió dollár távozott ebben az időszakban.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Grayscale Bitcoin ETF szintén jelentős, 227 millió dolláros tőkekivonást jelentett.
A világ legnagyobb Bitcoin ETF-je, a BlackRock iShares Bitcoin Trust másodszor tapasztalt tőkekivonást az idei évben, miután augusztus 29-én 13,5 millió dollárt vontak ki belőle.
Bár ez nem hatalmas összeg, mégis kiáramlásnak, ami szemben áll a korábbi stabil tőkebeáramlással.
Az egyetlen kivétenekl a WisdomTree Bitcoin Fund számít, amely nem jelentett veszteségeket, azonban a többi Bitcoin ETF esetében is hiányoztak a jelentősebb tőkebeáramlások.
Befolyásolhatják-e ezek a tőkekivonások a Bitcoin árát és a piaci hangulatot?
A Bitcoin ETF-ekből történő tőkekivonások hozzájárultak a Bitcoin árfolyamának csökkenéséhez, amelyet további nyomás alatt tartott a globális piacok bizonytalansága.
Csütörtökön az amerikai Bitcoin alapok nettó tőkekivonása 211 millió dollárt tett ki, ami a negyedik legnagyobb napi kivonás május eleje óta.
A Bitcoin árfolyama nem tudta áttörni a 65.000 dolláros ellenállási szintet az emelkedése során, visszapattant onnan, ami valószínűleg további eladási nyomást eredményezett.
Ezen kívül a szeptemberi hónap gyakran veszteségeket hoz a kriptopiacon, ez pedig csak fokozta a befektetők aggodalmát az árfolyam alakulásával kapcsolatban.
Bár a hosszú távú Bitcoin-befektetők továbbra is nyereségesek, azok, akik az elmúlt hónapokban vásároltak, nehezebb helyzetben vannak a jelenlegi piaci körülmények között.
A Fear and Greed Index szerint a piaci hangulat továbbra is a félelem zónájában van.
A Bitcoin árfolyamának alakulása
Az elmúlt hét során a Bitcoin árfolyama több, mint 4%-kal csökkent, a cikk írásakor 56.500 dollár körül mozog.
Az esetleges folytatódó ETF-tőkekivonások és a piaci félelmek tovább befolyásolhatják a Bitcoin árfolyamát és a befektetői bizalmat a következő napokban, mégpedig negatív irányba.
Fontos azonban megjegyezni, hogy öt éves távlatban a Bitcoin árfolyama 450%-kal, míg tíz éves időtávon több, mint 10.000%-kal emelkedett.
Érdemes tehát hosszabb távon előre gondolkodni, nem csak a napi változásokra koncentrálni.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Solana (SOL) erős vételi jelzése, ezt mondja a szakértő
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.