Egyes bitcoinrajongók a kormányok és fiat valuták összeomlását várják. Bármennyire is szadista ez, úgy hiszik, hogy az intézmények erőszakos felbomlásával a társadalom áttér a decentralizált, globális és digitális információs és pénzküldési hálózatra.
Így a bitcoinrajongók örülhetnek azoknak az elemzéseknek, melyek szerint széteshet az Európai Unió, igaz? Igen is, meg nem is.
Egy elemző attól fél, hogy a bitcoin értéke összeomolhat, ha szétesik az EU, de hosszú távon az is elképzelhető, hogy drámaian megdobná az értékét.
Nem fényes az EU jövője
Amikor a nagyhatalmakra gondolsz valószínűleg három jut az eszedbe: az USA, Kína és az EU.
Bármennyire is meglepő, egyre többen tartanak az EU felbomlásától, így a „Brexit” csak egy kiindulópont lehetett.
Tuomas Malinen, a GnS Economics vezérigazgatója és a Helsinki Egyetem professzora nemrég egy Twitter-bejegyzésben elmondta, hogy „az Eurozóna felbomlása szinte elkerülhetetlen.”
Több mint 20 Twitter-bejegyzést írt, melyeknek a lényege a következő:
- A német Alkotmánybíróság döntése az EU központi bakját illetően azt jelzi, hogy az ország kezdhet eltávolodni az eurozónától.
- A koronavírus miatti segélycsomagok „elszegényíthetik” az egész Eurozónát, amely tovább gyorsíthatja a folyamatot, hogy a gazdagabb országok egyre inkább nacionalista gazdaságpolitikát alkalmazhatnak, amellyel csökkenne az EU hatékonysága.
Malinen nem az egyetlen nevet piacelemző, aki az EU összeomlását jósolja.
Raoul Pal, a Real Vision vezérigazgatója és a Goldman Sachs korábbi igazgatója is hasonlókat mondott egy május 11-ei videóban a Real Vision-ön, melyben egy politikai „kísérletnek” nevezte az EU-t.
Azt mondta, hogy az EU egyes tagállamai kezdenek egyre nacionalistábbak lenni, miközben az olyan régiók gazdasági kilátásai, mint Görögország és Olaszország, egyre rosszabbak lesznek, így az egész Unió természete kezd összeomlani.
A Wall Street-i veterán hozzátette, hogy az európai kormányok és központi bankok nagyjából 25%-ot növelnek vagyonmérlegükön, amelynek súlyos politikai és gazdasági következményei lehetnek – az euró és a teljes Eurozóna összeomlásához vezethet.
Ezt követően a bitcoin is összeomolhat
Travis Kling, az Ikigai Asset Management fő befektetési igazgatója és a Ponint72 korábbi portfoliókezelője szerint az EU jelenlegi formájának szétesése borzalmas hatással lehet a bitcoinra.
„Ha úgy tűnik, hogy az euró kezd összeomlani, az a bitcoint is magával rántaná.”
Az EU összeomlásával egyes tagállamok valóban jelentős gazdasági és pénzügyi kihívásokkal szembesülnének, amíg átállnának egy szuverén gazdaságra.
Ez valószínűleg megzavarná az ellátási láncokat és az értékpapírok is összeomlanának, így a bitcoin, amelynek értéke kapcsoltságot mutat az S&P500-al gazdasági „nyomást” tapasztalna, ahogy egyre fizetésképtelenebbé válik.
Azonban előnyére is válhat
Kling szerint az Eurozóna összeomlása nem ölné meg a bitcoint.
Ehelyett az összeomlás után gyors emelkedésnek indulhat a kriptopénz értéke, mivel a gazdasági és pénzügyi kihívások után a megosztott Európa valós valutákba fektetne. Kling a következőt mondta:
„Amikor az emberek a bitcoin elterjedéséről beszélnek, mindig úgy tudtam ezt elképzelni, hogy az euró hirtelen összeomlása után lehetne ezt a leggyorsabban és legkönnyebben elérni.” – ezzel arra az elméletre utalt, miszerint a makrogazdasági környezet elér egy olyan szintet, ahol a bitcoin elnyelheti a fiat valutákat.
Olvastad már? 300 millió dollárnyi Ethereum long pozíció van a Bitfinexen
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂