Egy csődbe ment bankár a kriptót hibáztatja, miközben dollármilliós bónuszokat tett zsebre

A Signature Bank egyik korábbi tisztviselője nemrégiben megpróbálta a kriptopénzeket okolni a bank bajai miatt, miközben több millió dollárnyi részvényopciót és bónuszt tett zsebre.

A Szenátusi Bankbizottság által szervezett meghallgatáson Scott Shay, a bank elnöke úgy fogalmazott, hogy a bank a kriptók miatt ment tönkre.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Cynthia Lummis szenátor szerint viszont ez a megfogalmazás félrevezető.

A meghallgatáson Shay elmondta, a bank 2018-ban kezdett el digitális eszközökkel foglalkozni, de 2022 során jelentős mértékben csökkentették a kitettségüket, a volatilitás növekedése miatt.

Elmondása szerint a bankot azért sajátították ki a hatóságok, mert egy másik, szintén digitális eszközökkel foglalkozó bank becsődölt, és emiatt 16 milliárd dollárt vontak volna ki a Signature számláiról.

„Úgy tűnik, Shay elég aktívan próbálja azokra hárítani a felelősséget, akik ezeket a digitális eszközöket kezelik, és egyben a bank ügyfelei, valamint a szabályozókra. Nem került viszont szóba a személyes felelősség kérdése.”

Shay tagadta, hogy kifejezetten a digitális eszközöket hibáztatná, de Lummis szenátor elmondta, a vallomása során tíz alkalommal is használta ezt a kifejezést.

Milliós üzlet

Egy másik szenátor, Elizabeth Warren a Silicon Valley Bank ügyvezetője, Gregory Peckert és Shayt is megvádolta, hogy a bankok bedőlése ellenére is sok millió dollárnyi bónuszt kaptak.

Warren elmondta, jelenleg is azon dolgoznak a bizottságon belül, hogy megoldják az ilyen pénzek kifizetésének a leállítását.

„Jelenleg a törvények lehetővé teszik, hogy Pecker és Shay urak több tízmillió dollárt fizethetnek ki saját maguknak bónuszként, vagy részvényopcióként. Ezt a pénzt pedig akkor is megtarthatják, ha a bankok bedőlnek. Ez így nem helyes. Ha ezen nem változtatunk, akkor az ország minden bankvezetője aránytalan kockázatot vállalhat, hogy a lehető legnagyobb pénzt kereshesse, mert a hibázásért úgyis valaki másnak kell fizetnie.”

Sem Pecker, sem Shay nem kommentálta a sajtóban a meghallgatáson elhangzottakat. Még áprilisban Adrienne Harris, az NYDFS tisztviselője úgy fogalmazott, hogy nevetséges a kriptót hibáztatni a Signature Bank problémáiért.

Egy New Yorkban szervezett kriptós konferencián úgy fogalmazott, hogy amit a bank megtapasztalt, az egy újfajta bankpánik volt, ezt idézték elő az események.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az NYFDS március 12-én vette át az irányítást a Signature Bank fölött, hogy meg tudják védeni az USA gazdaságát a rendszerszintű kockázatoktól.

A bank azutáán szembesült problémákkal, hogy nem sokkal előtte a kriptobarát Silvergate Bank és a Silicon Valley Bank is csődbe ment.

Olvastad már? A Chainlink, venni vagy nem venni?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.