Egy brit agytröszt az NFT-k pénzmosási kockázatait vizsgálta

-

A Royal United Services Institute azt vizsgálja, hogy az NFT-k a pénzmosás „új határaivá” válnak-e.
A Royal United Services Institute (RUSI) olyan jelentést tett közzé, amelyben értékelte az NFT-piacon rejlő pénzmosási kockázatokat, és feltette a kérdést, hogy vajon a digitális művészet fellendülőben lévő őrülete a pénzmosás „új határává” vált-e.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

Az NFT-k a pénzmosás „új határai”

„Kezdjük azzal, hogy az NFT-ket leggyakrabban kriptovalutákkal vásárolják az online piactereken. A kriptovalutákat rendszeresen kihasználják rosszindulatú célokra, például a bűncselekményből származó bevételek forrásának elkendőzésére, és annak ellenére, hogy a tranzakciók nyomon követhetők, a kifinomultabb bűnözői szereplők különféle technikákat alkalmaznak a bűnüldöző szervek nyomozásának megzavarására”  olvasható a RUSI jelentésében.

A RUSI azt is állítja – ahogyan azt a Decrypt már korábban kifejtette –, hogy az NFT-ket a pénzmosók a hagyományos műkincspiachoz hasonló módon használhatják ki.

„A bűnözői szereplők feltörhetik az NFT-piacterek felhasználói fiókjait, és NFT-ket utalhatnak át saját címeikre. Az NFT-k átutalása után a hacker gyorsan eladhatja az ellopott token(ek)et, és megpróbálhatja tisztára mosni a bevételt” – mondta a RUSI.

A RUSI azt is állítja, hogy e tokenek digitális aspektusa „más, újszerű kockázatoknak” is teret ad.

Az NFT a pénzmosás elleni küzdelem

A RUSI azt javasolja, hogy a kriptovalutákra a tőzsdéken alkalmazott szabályozási keret „alkalmazható” az NFT-k online aukciós házaira is.

„Meg kell határozni egy alapvonalat azon vállalatok számára, amelyek az NFT-iparágra kívánnak összpontosítani. A hagyományos műkincspiacon és a szabályoknak megfelelő kriptopénz-tőzsdéken alkalmazott rendszerhez hasonló, „ügyfél-azonosítási” (KYC) politikát és folyamatos ellenőrzést kell bevezetni” – áll a RUSI cikkében.

A brit agytröszt azt is javasolja, hogy hozzanak létre egy nyilvántartást az ellopott vagy csalárd NFT-kről, amely a hagyományos művészeti világ műkincsveszteség-nyilvántartását venné alapul.

Ráadásul nem a RUSI az egyetlen brit szervezet, amely tisztában van az ilyen típusú tokenekkel kapcsolatos pénzmosási kockázatokkal.
Az év elején a London Metropolitan Police’s Arts and Antiques Unit szóvivője azt mondta a Decryptnek, hogy „nagyon is tisztában vannak” ezekkel a kockázatokkal, és hogy a blokklánc-technológia „lehetővé teszi a végső haszonhúzók számára, hogy elrejtsék személyazonosságukat” – mondta a szóvivő.

Olvastad már? Az Adidas is belép a Metaverzumba

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.