A Ripple, az egyik vezető kriptofizetési infrastruktúra-szolgáltató megkapta a Dubai Financial Services Authority (DFSA) elvi engedélyét, amely lehetővé teszi a vállalat számára, hogy jogi személyként működjön az Egyesült Arab Emírségekben (UAE).
Október 1-jén a Ripple bejelentette a DFSA elvi engedélyének jóváhagyását, ami előfeltétele a teljes körű engedély megszerzésének Dubajban.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A teljes körű engedélyezést követően a Ripple képes lesz határokon átnyúló fizetési szolgáltatásokat nyújtani fiat és digitális eszközökre vonatkozóan a Dubai Nemzetközi Pénzügyi Központban (DIFC), egy különleges gazdasági övezetben.
A vállalat hivatalos közleményében a következőket írta:
„Ez a mérföldkő jelentősen megerősíti a Ripple globális lábnyomát mint szabályozott szervezet, és lehetővé teszi a zökkenőmentes, határokon átnyúló fizetési szolgáltatások, köztük a Ripple Payments Direct (RPD) bevezetését az Egyesült Arab Emírségekben.”
A folyamat befejezéséhez a DIFC-ben működő vállalatoknak, beleértve a kriptotérben tevékenykedő vállalatokat is, számos kötelezettséget kell teljesíteniük, például irodahelyet kell létesíteniük az övezeten belül.
A sikeres regisztrációt követően a DIFC teljes körű engedélyt ad ki a kérelmezőknek.
A globális jelenlét elérése az engedélyek jóváhagyásával
A Ripple azon dolgozik, hogy a DFSA által engedélyezett első blokkláncalapú fizetési szolgáltatóvá váljon.
A vállalat azt tervezi, hogy kiépíti vállalati szintű digitális eszköz-infrastruktúráját az Egyesült Arab Emírségekben.
Brad Garlinghouse, a Ripple vezérigazgatója elmondta:
„Az előremutató szabályozási megközelítéssel és a befektetni és terjeszkedni kívánó innovatív vállalkozások számára nyújtott egyértelmű iránymutatással az Egyesült Arab Emírségek globális vezető szerepet tölt be a pénzügyi technológia új korszakában.”
A Ripple azt is tervezi, hogy stratégiai központként használja Dubajt, hogy hozzáférjen a gyorsan növekvő kriptopiacokhoz a Közel-Keleten, Afrikában és Dél-Ázsiában.
Salmaan Jaffery, a DIFC hatóság üzletfejlesztési vezetője hangsúlyozta Dubaj ideális helyzetét globális csomópontként:
„Dubaj stratégiai elhelyezkedése és a DIFC két évtizedes tapasztalatra épülő, szilárd jogi és szabályozási kerete ideális csomópontot jelent a tartós hatást gyakorolni kívánó nemzetközi vállalkozások számára.”
Dubaj követeli a kriptotermékekre vonatkozó befektetői figyelmeztetéseket
A dubaji digitális eszközöket szabályozó hatóság nemrégiben mégis szigorúbb követelményeket támasztott az Egyesült Arab Emírségekben kriptobefektetéseket forgalmazó vállalatokkal szemben.
Szeptember 26-án a dubaji Virtuális Eszközök Szabályozó Hatósága (VARA) előírta, hogy az országban a digitális eszközbefektetéseket népszerűsítő valamennyi vállalatnak márkakizáró nyilatkozatot kell csatolnia marketinganyagaihoz.
Matthew White, a VARA vezérigazgatója szerint az egyértelmű és megvalósítható útmutatás segíthet a virtuális pénzszolgáltatóknak abban, hogy „felelősségteljesen nyújtsák szolgáltatásaikat”.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Litecoin bálnák mozgásban vannak – Mit tudhatnak?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.