Drága mulatság most a bitcoin utalása

A tranzakciós jutalékok mértéke új rekordot ért el, a 2017-es csúcs fölé emelkedett.
A „digitális arany” narratíva egyre erősebb, a tulajdonosok pedig egyre inkább a hosszú távú tartogatást preferálják, nem pedig az elköltést.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ráadásul a BitInfoCharts számaiból láthatjuk, sosem volt még ilyen drága a hálózat használata, az átlagos díj mértéke eléri az 59,87 dollárt.
Ezzel megdőlt az eddigi csúcstartó 55 dollár, amelyet 2017 decemberében ért el a Bitcoin. Ráadásul az utóbbi 10 napban ugrott hatalmasat, április 11-én még 14,86 dollárért lehetett küldeni egy átlagos utalást.
Az oka pedig nagyon egyszerű, sokan használják a hálózatot. Márpedig minél több a felhasználó, annál magasabbak a díjak.
A Bitcoin hálózatán akkor tudsz tranzakciót végezni, ha azt egy bányász blokkba foglalja. A bányászathoz számítási kapacitás szükséges, időt és energiát kell befektetni, ezért cserébe jár a blokkjutalom és a jutalék.
Mikor a hálózatot sokan használják, lehetőség van több jutalék fizetésére, ha valaki szeretné, hogy előbb kerüljön blokkba a tranzakciója. Ha nem kell sietni, akkor pedig kisebb összeg is működik.
A témával kapcsolatban az egyik Bitcoin-fejlesztő, Leon Johnson mondta el, hogy pont a napokban sikerült 2,99 dolláros jutalékkal coinokat küldenie, mivel elfogadta a lassabb tranzakciós időt.
A Lightning Network második rétegű megoldása sokat tud ezen javítani, de egyelőre kevés a felhasználója.
Johnson szerint a kriptósok többsége ráadásul olyan tőzsdéket, tárcákat használ, amelyek még nem támogatják a technológiát.

„Más blokkláncok esetleg olcsóbbak, de nem ennyire biztonságosak. A BTC digitális arany is lehet, és gyorsan küldhető pénz, ez a kettő funkció kiegészítheti egymást. Hosszú távon a jutalékok emelkedni fognak, de az off-chain megoldások kisegítik majd a felhasználókat. Mikor a Coinbase és a Binance is elindítja a saját Lightning csomópontját, az lesz a fordulópont.”

A Summa defi-projekt alapítója, és szintén Bitcoin fejlesztő James Prestwich elmondta, „a blokkláncok áteresztőképessége limitált, a tranzakciók vagy olcsók, vagy gyorsak, de mindkettő nem megy”.

Jelenleg a BTC értéktárolóként van emlegetve, főleg a nagy befektetők által.


De ha az átlagember tényleg vásárlásra szeretné használni a bitcoinját, akkor valamit ki kell találni, hogy ne kelljen hatalmas jutalékot fizetni ezért.

Olvastad már? A Deutsche Telekom befektet a Celo kriptohálózatába

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.