Nick Percoco, a Kraken biztonsági főnöke megerősítette, hogy a kriptotőzsde visszaszerezte a számlájáról nemrég ellopott pénzösszegeket, amit egy sebezhetőséget követően veszített el.
Június 20-án Percoco az X-en tette iözzé, hogy a tőzsdének sikerült visszaszereznie ezeket az összegeket.
Bár a tőzsde CSO-ja nem említette, hogy honnan kapják vissza a pénzt, a korábbi híresztelések a fiaskóban érintett biztonsági kutatócéget a Certikként azonosították.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A tőzsde azzal vádolta a biztonsági kutatócéget, hogy ők állnak azon számlák mögött, amelyek egy hiba felfedezése után pénzt szívtak le a tőzsde kincstárából.
Mi történt a Krakennel?
A Certik június 19-én nyilatkozatot tett közzé az X-en, amelyben munkatársait olyan személyekként azonosította, akik kapcsolatba léptek a Krakennel a tőzsde számlarendszerében felfedezett kritikus hibával kapcsolatban.
Konkrétan a Certik szerint a sebezhetőség lehetővé tette volna a támadók számára, hogy milliókat utaljanak jogtalanul ki digitális eszközökben a tőzsdétől.
Érdekes módon a kutatócég alkalmazottai ugyanezt a sebezhetőséget kihasználva 3 millió dollárt utaltak ki a Krakenből. Ezután azt követelték, hogy a tőzsde honorálja a hiba fejpénzét.
A kriptotőzsde és a Certik posztja szerint az említett alkalmazottak nem adták vissza a pénzt, amikor megkérték őket.
„A sebezhetőség azonosítására és kijavítására irányuló kezdeti sikeres egyeztetések után a Kraken biztonsági műveleti csapata megfenyegette az egyes Certik-alkalmazottakat, hogy azonnali időn belül, még a visszafizetési címek megadása nélkül is fizessék vissza a kriptók megfelelő összegét” – jegyezte meg a platform.
A tőzsde az akciót inkább zsarolásnak nevezte, mint egy fehér kalapos hacker becsületes akciójának.
Biztonsági kutatócég a kriptotőzsdei hiba mögött
Később a Certik az X-en közzétette, hogy az említett pénzeszközöket egy olyan pénztárcába helyezi át, amelyhez a Kraken hozzáférhet.
Nyilatkozatukban azt mondták:
„Mivel a Kraken nem adta meg a visszafizetési címeket, és a kért összeg nem egyezett meg, a nyilvántartásunk alapján átutaljuk az összeget egy olyan számlára, amelyhez a tőzsde hozzáférhet.”
Csütörtökön a tőzsde megerősítette, hogy visszaszerezte a pénzeszközöket, egy kis veszteséggel, amely a díjak rovására írható. Egy korábbi jelentésben a Kraken közölte az ügyfelekkel, hogy a hiba fiaskója során nem veszett el felhasználói pénzeszköz.
Olvastad már? A stablecoin utalások száma négy év alatt 16-szorosára nőtt
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.