Lambó, karóra, hotelszoba, sport szolgáltatások, hajóbérlés, üzletek, és egy sor egyéb dolog létezik, ahol használni tudod a dogecoinod.
Igen, az eredetileg poénos memecoinként indult kriptó még mindig köztünk van, és az elmúlt 24 órában pl. 20 millió dollár értékben hajtottak végre vele tranzakciókat.
Ez a Lightning Network 10 milliós kapacitásának a duplája, ráadásul az átlagos doge tranzakció ezer USD értékű, miközben a LN maximális lehetséges fizetési határa 0,04 BTC, azaz jelenleg kb. 400 dollár.
Szóval ingatlant vásárolni a LN segítségével nem lehetséges, hacsak nem akarsz ezer részletben fizetni. Eközben az elmúlt 24 órában három, egymillió dollárt meghaladó doge-tranzakció történt, a fee pedig mindegyik esetében 1 doge volt, amely most pontosan… 1 dogecoinba kerül.
Tulajdonképpen a doge sokkal alkalmasabb a valódi, hétköznapi felhasználásra, mint akár az XRP, dacára a Ripple 2 és fél milliárdos büdzséjének, és a fejlesztésben résztvevő startupoknak, cégeknek nyújtott dollármilliós nagyságrendű támogatásának.
Miközben az EOS milliárdokat szerzett a befektetőitől, és jelenleg mégis kevesebb üzletben fogadják el, mint akár az ETC-t, az üzleti jelentések és statisztikák a Cryptwerk cégtől jönnek, akik állításuk szerint manuálisan ellenőrzik az összes céget.
Így kijelenthető, több, mint 600 üzlet fogad el fizetést dogecoinban, ide értve a hagyományos vállalatokat is, mint amilyen a Travala, vagy a csak kriptós cégeket, amelyek luxuscikkeket, ékszereket vagy autókat árulnak.
You can use #dogecoin with @travalacom to book hotels globally.
The places you will go, the things you will see, Dogecoin accepted everywhere you want to be. pic.twitter.com/SyiFoDjoQH
— Dogecoin (@dogecoin) March 24, 2019
Ezzel szemben a LN 200 céget listáz, de ez többnyire trükközés: pl. IPFS feltöltéssel foglalkozó „vállalkozások”. Állításuk szerint néhány pizzéria is lehetőséget ad a LN fizetésre, de az oldalukon még csak fel sem tűnik a bitcoin logója.
Emellett persze vannak cégek, ahol működik a rendszer, ilyen a Trippki is. Viszont a Trippki dogecoint is elfogad, mint ahogy láthatóan többen teszik ezt, a Lightning Networkkel ellentétben.
Az inflációs dogecoin alapvetően fizetésre lett kitalálva, pontosan ez az oka annak, hogy inflációs. A jelenlegi 120 milliárdos készlete folyamatosan növekszik, hiszen szinte ingyen előállítható, és így bárki kipróbálhatja, megnézheti élesben, hogyan működik.
Tulajdonképpen oktatóprojektként is felfogható, a bányászat meg a hasonlók kapcsán, hiszen ilyen téren úgy működik, mint a bitcoin. Az 1 MB-os blokkméret a BTC-vel megegyező, viszont percenként van új blokk, így nagyobb az áteresztőképessége, mégis hasonlóképpen skálázódhat csak.
Nem nevezhetjük hatalmas technikai újdonságnak, viszont felfogható pénzügyi kísérletként, hiszen a 600 000. blokknál, 2015. február 25-én a blokkjutalmat az állandó 10k doge per blokk értékre állították, véglegesen.
Így már nem is teljesen inflációs, hiszen az új készlet fix, nem pedig a már meglévőnek bizonyos százaléka. Így bár a készlet növekszik, az új kibocsátás végül a nulla százalék köré fog érni.
Mivel a blokkjutalom nem feleződik, a teljesítmény növelése a blokkméret megváltoztatásával vagy egyéb újítás bevezetésével lesz csak lehetséges.
Szóval a dogecoin teljesítménye bizony változtatható, eközben viszont a LN kapacitását az alapvető gazdasági szabályok határolják be.
A LN használatához neked külön kell választanod valamennyi bitcoint a készletedből, hiszen a mozgatott, tranzaktált bitcoin fedezetével is rendelkezned kell a hálózaton.
Egyszerűbben megfogalmazva, ha el akarsz küldeni 1 bitcoint, akkor kettőre van szükséged, mivel a másikat „letétben” kell tartanod, míg on-chain tranzakcióba nem kerül az, amit elküldtél.
Poén-kriptó vagy sem, a doge segítségével sokkal könnyebben fizethetsz, hiszen nincs szükség extra lépésként csatornanyitásra vagy zárásra, következő lépésként fizetni a biztosításért a felügyeletnek, megint következő lépésként pedig fizetni azért, hogy a kriptód mozogjon is a rendszerben, és ezek után még mindig nem tudsz kifizetni egy új iPhone-t, mert azok többe kerülnek 400 dollárnál.
Olvastad már? Mi történhet a bitcoinnal a tömeges elfogadás után?
A dogecoinnal ez úgy történik, hogy miután az egyetemi gépeden kibányásztad a 10k coint, a pizzériában beszkenneled a QR-kódot, és már küldheted is a 10000 dogecoint a pizzáért.
Aztán persze majd elgondolkodsz rajta, hátha te leszel a következő bitcoin pizzás fickó : )
Forrás: trustnodes.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂