Vasárnap óta Do Kwon, a májusban drámai módon összeomlott Terra ökoszisztéma kegyvesztett társalapítója, aki ellen a szingapúri rendőrség elfogatóparancsot adott ki, már nincs az országban.
Múlt hétfőn Kwon és öt másik személy neve szerepelt a dél-koreai ügyészség által kiadott elfogatóparancsban. Nagyrészt ő a felelős két kriptovaluta létrehozásáért, amelyek májusi elképesztő bukása megrázta a globális kriptopiacokat.
A szingapúri rendőrség szerint:
„Az SPF a hazai jogszabályaink és nemzetközi kötelezettségeink keretein belül segítséget nyújt a Koreai Nemzeti Rendőrségi Ügynökségnek (KNPA). Do Kwon jelenleg nem tartózkodik Szingapúrban.”
A Terraform Labs nevű blokkláncplatformot, amelynek Kwon volt a társalapítója, a cég megszűnését követően a befektetők csalással vádolták meg.
A szöuli ügyészség legalább szeptember közepe óta azt állítja, hogy ő és a többi, a tőkepiaci törvények megsértésével vádolt személy mind Szingapúrban tartózkodik.
Do Kwon azt állítja, hogy nincs mit rejtegetnie
Do Kwon szombaton tweetelt, miután a helyi rendőrség közleményt adott ki, amelyben azt állította, hogy nincs mit eltitkolnia, és „teljes körű együttműködést” biztosít a kormányzati szerveknek.
A letartóztatási parancsot hosszas vizsgálatot és az összeomlást követő közfelháborodást követően adták ki Dél-Koreában. Az Elliptic, egy blokkláncelemző startup szerint a Luna és a TerraUSD befektetői világszerte összesen 42 milliárd dollárt veszítettek.
Vasárnap reggel azt tweetelte, hogy „nem vagyok »menekülőben« vagy bármi hasonlóban”, bár nem pontosította, hogy hol van.
Megnyugtatta a kormányt, hogy „minden olyan ügynökséggel, amely érdeklődést mutatott a kommunikáció iránt”, teljes mértékben együttműködő lesz, és nem titkol semmit.
A vállalat „számos bíróságon védekezik… és várakozással tekint a tények tisztázása elé a következő hónapokban” – mondta.
Do Kwon: Kwon: Az édeskevés kriptogyőzködő
A 31 éves Kwon az egyik legélénkebb és legelszántabb kriptoszószóló. Fénykorában, a Terraform Labs társalapítójaként és vezérigazgatójaként bátran szembeszállt a szkeptikusokkal, és a kriptó jövőjéről fújta a szélnek.
Meggyőző képességeinek köszönhetően sokan kezdték elhinni, hogy a Terra ökoszisztéma a legjobb hely a befektetésekhez. Az összes tényező közül, amely hozzájárult a kriptopiac idei eséséhez, a TerraUSD különösen fontosnak bizonyult.
Az olyan stabilcoinokat, mint a TerraUSD (vagy UST) egyetlen céllal hozták létre: az érménkénti egy dollár állandó értékének fenntartásával – amit az értékének idén májusi zuhanása előtt meg is tett: először kis összegekkel, majd zuhanórepülésbe kezdett.
A Celsius és a Voyager kriptohitelezők, valamint a Three Arrows Capital fedezeti alap nagy visszhangot kiváltó csődjét mind a Terra bukása előzte meg, és ez az esemény fokozta a kriptobefektetések és a stabilcoinok szabályozási ellenőrzését.
A jelentések alapján az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet vizsgálja, hogy a Do Kwon által vezetett Terraform Labs megsértette-e a szövetségi befektetővédelmi irányelveket az UST reklámozásának módjával.
Olvastad már? Bitcoin, Ethereum technikai elemzés: a Merge ellenére bearish az ETH
Forrás: bitcoinist.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!