Do Kwon, a Terraform Labs társalapítója úgy vélekedett, hogy meglepte letartóztatása, miután hónapokig menekült.
Amiért állítólag olyan kriptocsalást követett el, amely megrázta az egész kriptopiacot, és legalább 40 milliárd dollár veszteséget okozott.
A szökevény egy keddi, a fővárosban, Podgoricában található irodájában tartott interjú során állítólag azt mondta a montenegrói tisztviselőknek, hogy máshol pazar bánásmódban részesült, és a világ más részein hozzászokott a VIP bánásmódhoz.
Kwon jogellenes beutazása Montenegróba
Filip Adzic belügyminiszter feltárta, hogy Kwon és társa, Han Chang-joon jogellenesen tartózkodott Montenegróban, mivel a belépéskor nem regisztrálták magukat sehol az országban.
A két személy állítólag korábban egy szomszédos országban tartózkodott, bár a miniszter nem pontosította, hogy melyikben.
Adzic megerősítette, hogy minisztériuma olyan információkat kapott, amelyek arra utaltak, hogy Kwon és társa az országban tartózkodhat, ami végül a letartóztatásukhoz vezetett.
Kwont 2022 szeptembere óta keresték a dél-koreai hatóságok, amikor is elfogatóparancsot adtak ki ellene a tőkepiaci törvények megsértésének vádja alapján.
2023 márciusában a dél-koreai hatóságok Szerbiában keresték Kwont, mielőtt pénzügyi igazgatójával, Han Chang-joonnal együtt őrizetbe vették, miközben hamisított úti okmányokkal próbáltak felszállni egy Dubajba tartó járatra.
A két személyt március 23-án vették őrizetbe, és jelenleg április 3-ig rutinszerű orvosi karantén alatt állnak, hogy kizárják a COVID-19 fertőzés lehetőségét.
A kiadatási eljárás
A dél-koreai Yonhap hírügynökség szerint eltarthat egy ideig, amíg Kwon kiadatási eljárása megkezdődik.
A Terraform Labs társalapítója elleni ügyön dolgozó ügyész megerősítette, hogy a hamisítással kapcsolatos vádak miatt folyamatban van a nyomozás, és egyelőre nem emeltek vádat.
Az ügyész azt is megjegyezte, hogy a Montenegró joghatósága alatt elkövetett bűncselekmények bírósági elítélése prioritást élvez a kis balkáni ország hatóságai számára.
Dél-Korea, az Egyesült Államok és Szingapúr is megpróbálja elérni Kwon kiadatását.
Bár az ügyész nem volt hajlandó részletesen beszélni az ügyről, mivel nem az ügyészség feladata, hogy döntsön a kérelmekről, hangsúlyozta, hogy a hamis útlevél ügyében folytatott nyomozás prioritást élvez, és a cél az, hogy Kwon ellen a 30 napos fogva tartási időn belül vádat emeljenek.
Kwon Do-Hyung, ahogy Koreában ismerik, eltűnt, miután 2022 áprilisában Szingapúrba indult, közvetlenül két coin, az UST és a LUNA összeomlása előtt.
Ezután Szerbiába menekült, ahol állítólag új céget jegyeztetett be, majd végül a szomszédos Montenegróban kötött ki.
Kwon ellen okirat-hamisítás gyanúja miatt folyik nyomozás, a hamisítással kapcsolatos állítások miatt pedig folyamatban van a vizsgálat.
Miközben Kwon Montenegróban várja sorsát, a nemzetközi közösség érdeklődéssel figyeli, hogyan alakul a helyzet.
Mivel három ország is kiadatási kérelmet nyújthat be, Kwon állítólagos csalási tevékenysége messzemenő következményekkel járhat a balkáni országon túl is.
Olvastad már? 5 nagy bankra csaptak le a francia hatóságok
Kiemelt kép: Николай Карпеченков
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.