Dél-Afrikában sem tekintik pénznek a kriptót

-

A Dél-afrikai központi bank, a SARB vezetője határozottan ellenzi, hogy a kriptókat pénzként határozzák meg, hiszen sokmindenben különböznek a hagyományos pénzektől, inkább pénzügyi befektetési eszközöknek tekinthetők.
Lesetja Kganyago az egyik helyi, üzleti iskolában rendezett eseményen szólalt meg a témában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Elmondása szerint a bitcoin és a kriptopénzek a pénz három funkciójából mindössze kettővel rendelkeznek.

„A kriptók értéktárolók. Csereeszközként is működnek, de nem elfogadottak elég széles körben. Valójában csak azok fogadják el pénzként, akik amúgy is foglalkoznak kriptókkal.”

A bankvezér nézetei megszokottnak számítanak a központi bankok és a hasonló pénzintézetek részéről, amelyek folyton megpróbálják hangoztatni, hogy a bitcoin nem igazi pénz.
Ennek ellenére a kriptók népszerűsége világszerte növekszik, főleg a lakossági felhasználók körében. El Salvador nemrégiben foglalta törvénybe, hogy hivatalos fizetőeszközzé teszik a bitcoint az országban, és több Latin-amerikai ország követheti a példáját a jövőben.
Az olyan kártyakibocsátók, mint a Visa és a Mastercard szintén elkezdték támogatni a kriptopénzes fizetéseket, tovább növelve az elterjedést.
Kganyago elmondta, a központi bank azért foglalkozik a kriptó kérdésével, hogy megvédje az ország befektetőit, a megfelelő szabályozás biztosításával.
A helyi kriptós vállalkozások viszont pont azt nehezményezik, hogy a megfelelő szabályozás hiánya megnehezíti a fejlődést.
Dél-afrikában több kriptós befektetési csalás is felütötte a fejét, sok esetben millió dolláros nagyságrendű kárt okozva az áldozataiknak. Idén júliusban az egyik helyi kriptotőzsde üzemeltetői tűntek el, 3,6 milliárd dollárnyi bitcoinnal.

Egy nemzetközileg is ismert piramisjáték, a Mirror Trading International az USA hatóságait is közbelépésre késztette.
Kganyago viszont elmondta, a blokklánc-technológiában viszont látnak fantáziát, és látják a potenciált benne egy saját jegybanki kriptopénz létrehozásához.

Olvastad már? Az intézmények továbbra is bullishak a cardanót és az ethert illetően

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin-nak 102.000 dollárt kell támogatássá alakítania, hogy megakadályozza a 90.000 dolláros visszahúzódást

Vendégbejegyzés A Bitcoin árfolyam Donald Trump amerikai elnöki beiktatása után a lélektanilag kulcsfontosságú 100.000 dolláros szint alatt maradhat, egy bizonyos árszintet pedig különösen nehéznek bizonyul áttörni. Mivel...

Bonk (BONK) árfolyam elemzés 01.18.

Prémium Bonk (BONK) A mémcoin piac erős emelkedő fordulatot tapasztalt, mivel a Bitcoin árfolyama ma sikeresen tartja értékét a 100 ezer dolláros határ felett. Miközben az olyan top...

Egyszerűbbé válik a kriptovaluták adózása az Egyesült Államokban

A CNN szerint 2025-től kezdődően a kriptotranzakciókat harmadik félnek történő jelentéstételi kötelezettség alá vonják, ami azt jelenti, hogy az ilyen tranzakciókról szóló információkat elküldik az...

Elérheti az XRP az 50 dolláros árfolyamot? Íme, mit gondol az MI a jövőről!

Az XRP körüli izgalmak fokozódnak, különösen az első XRP spot ETF jóváhagyásának lehetősége miatt. A népszerű kriptós oldal, a Cointelegraph két mesterséges intelligencia-modellt, az OpenAI ChatGPT-jét...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.