Csomópontot indít a Polygon hálózatán a Deutsche Telekom

-

A német óriásvállalat szeretne belépni a web3 területére, és ehhez első lépésként a Polygon hálózatán indítanak el egy saját validátor csomópontot.

A telekommunikációs cég egyike lesz annak a 100 csomópontnak, amelyik részt vesz a Supernets keretein belül a staking szolgáltatást biztosítja a többi felhasználónak.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

A Polygon kifejezetten fontos hálózat az Ethereum számára, hiszen lehetővé teszi annak a skálázódását, emellett az adatokhoz való hozzáférést is megkönnyíti, mint oldallánc.

A Polygon csomópontot a Deutsche Telekom MM fogja üzemeltetni, a cég egyik leányvállalata, amely elsősorban tanácsadási és szoftverfejlesztési téren aktív.

Az együttműködés elősegíti a Polygon blokkláncának a nagyobb biztonságát, emellett a Supernets hálózatét is.

A biztonság növelése mellett magasabb fokú irányítási és decentralizációs lehetőségeket tud biztosítani.

A sajtóinformációk alapján a cég teljes csomópontot fog futtatni, a blokkok validálását is elvégzik, és közreműködnek a hálózat fenntartásában, az ellenőrzőpontok kezelésében, amelyeket az Ethereum főhálózatán is rögzítenek.

A Deutsche Telekom Blockchain Solutions Center vezetője, Dirk Röde elmondta, a Polygon hálózatán való megjelenés, a saját csomópont elindítása jelentős mérföldkő a cégcsoportnak, amely aktívan keresi a módját, hogy hogyan tudnának belépni a web3 területére, hogy hogyan tudnának nagy szereplők lenni az iparágban.

„A Deutsche Telekom nem csak egy híres telekommunikációs cég, amely mobilhálózatot üzemeltet, és internet-szolgáltatást nyújt. Amellett is elköteleztük magunkat, hogy megjelenünk a web3 területén, és megbízható, elérhető infrastruktúra-szolgáltatókká válunk az iparág számára.”

A Polygon mellett a Deutsche Telekom validátorként működik több más lánc esetén is, a Q, a Flow, a Celo mellett a Chainlink és az Ethereum is szerepel a portfóliójukban, mivel a cég vállalati-szintű staking szolgáltatásokat akar nyújtani az ügyfeleinek.

Röde szerint a staking segítségével elért bevétel, a blokklánc-hálózatok tokenjeinek a megszerzése többletbevételt is jelent a cégnek.

Jelenleg megvan annak is az esélye, hogy más telekom cégek is beállnak majd a sorba, hogy felfedezzék a lehetőségeket. A decentralizáció szempontjából ez lenne a kívánatos megoldás, hiszen így változatos, nagyobb megbízhatósággal működő hálózat jönne létre.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A Polygon Labs ügyvezetője, Michael Blank is hasonló nézeteket vall, elmondása szerint ez az együttműködés kikövezheti az utat számos további előtt, hogy még több mainstream vállalat vegye a bátorságot, és lépjen be a web3 területére.

A Polygon emellett nemrégiben jelentette be azt is, hogy a Google Cloud-dal is több éves együttműködésbe kezdtek, hogy további fejlesztéseket tudjanak végrehajtani a protokoll skálázási megoldásain.

Olvastad már? Elindult az ország első megújuló energiából táplálkozó kripto bányász farmja

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.