A Kongresszus egyik tagja, Johana Obando a héten beadott egy törvényjavaslatot, amely a bitcoint és a többi kriptopénzt törvényes fizetési metódusként határozza meg.
Az elképzelések szerint a hagyományos bankok és pénzintézetek szintén lehetőséget kapnának arra, hogy váltóként, tőzsdeként, letétkezelőként, vagy tárcaszolgáltatóként ajánljanak kriptopénzes szolgáltatásokat az ügyfeleiknek.
A törvényjavaslat egyik nem titkolt célja, hogy végre a jog területén is letisztázza, hogy mi az ország hozzáállása a kriptopénzekhez, fogyasztóvédelmet biztosítson a területen, és befektetőket, vállalkozásokat csábítson az országba az iparág területéről.
Obando a sajtónak elmondta, hogy nem céljuk senkire rákényszeríteni a bitcoin használatát, így nem is akarják kötelezővé tenni azt.
Lehetőséget kell viszont biztosítani arra, hogy ha valaki mégis használni akarja, akkor azt törvényes keretek között, biztonságosan tehesse meg.
Ez a megközelítés némileg különbözik El Salvador kezdeményezésétől, ahol hivatalos fizetőeszközként vezették be a bitcoint a közemúltban.
„A kriptoipar nagyon új terület. Ezzel a jogszabállyal Costa Rica szeretne egyfajta központtá válni a vonatkozó befektetések számára. Azt akarjuk, hogy az emberek, és a területen aktív cégek azt lássák, hogy itt jó lehetőségeket kapnak a növekedésre.”
A kriptó és a bankok
A törvénycsomag, amellett, hogy jogilag is meghatározza a kriptopénzeket, kriptoeszközöket, és az azokhoz kapcsolódó állampolgári jogokat, a bankok számára is újdonságokat hoz.
Obando elmondása alapján a jogszabály egy másik célja, hogy átjárást biztosítson a bankok és a kriptopénzek között az ország területén.
Ennek egyik lehetséges módja, ha maguk a bankok válnak a kriptopénzek kezelőivé, azaz a hagyományos bankszámlák mellett kriptotárcaként is működhetnének az ügyfeleik számára.
Ezután pedig már nem nagy ugrás, ha letétkezelést vagy éppen tőzsdei szolgáltatásokat is nyújtanak.
Ez a kezdeményezés a tervek szerint a pénzügyi inkluzivitást is tovább növelné az országban.
Ezen a téren rengeteget fejlődött Costa Rica az elmúlt öt évben, a felnőtt lakosság 82%-a már rendelkezik bankszámlával.
Ha ez az új törvényjavaslat elfogadásra kerül, és hatályba lép, ez a szám még tovább nőhet, ezt reméli a képviselő.
Olvastad már? Peter Schiff szerint közeleg az USA államcsődje
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!