Feltörték egy belga nonprofit szervezet Twitter-oldalát, majd hamis Coinbase-affiliate oldalt csináltak belőle. Hamis nyereményjátékot hirdettek, amely a reklám szövege szerint az amerikai kriptotőzsde napokban történt nagy növekedését ünnepelte. Az üzenet azóta törlésre került.
Olvastad már? Az elérhető bitcoinok több mint 90%-a bálnák és kriptotőzsdék kezében van
A hekkerek a Federation of Enterprises in Belgium (FEB) nonprofit szervezet oldalát törték fel, amely belga vállalkozások segítésével foglalkozik.
Miután feltörték, az FEB fiókját alakították úgy ki, mintha a Coinbase egyik promóciós oldala lenne. A leírásban az volt olvasható, hogy ez egy „hivatalos Coinbase promóciós oldal”, ezen kívül telerakták a Coinbase márkajelzéseivel és a Coinbase oldalára mutató linkeket helyeztek el rajta.
A csalók azonban nem tudták megváltoztatni az oldal egyedi nevét, amely továbbra is @VBOFEB maradt. Ez szervezet francia és holland nevének rövidítése.
A cikk írásakor a támadás minden nyoma eltűnt az oldalról, kivéve a Coinbase hivatalos oldaláról származó retweetek.
A kamu nyereményjáték egy gyakori módja az átveréseknek a kriptovilágban. Arra buzdítja a „résztvevőket”, hogy egy kis mennyiségű kriptopénzt küldjenek egy címre, amely utána több kriptopénzt küldene vissza. A csalók 3.000 BTC nyereményt hirdettek annak apropóján, hogy a Coinbase „több mint 30.000.000 ügyfelet” szerzett.
Az oldal Twitter-nevén kívül az is csalásra utalt, hogy számos nyelvtani hibát ejtettek rajta, valamint a szerkesztése sem volt egységes. Azt állították, hogy „az oldal 30.000.000” felhasználót szerzett, amiért cserébe „mi 3.000 BTC nyereményt osztunk szét”.
Októberben Ran Neuner a CNBC Crypto Trader című műsorában azt nyilatkozta, hogy a Coinbase-nek már több mint 25 millió felhasználója van, és naponta több mint 600.000 ember használja aktívan az oldalt.
A FEB nem válaszolt a Cointelegraph kérdésére, illetve nem kommentálta a történteket.
A kriptopénzekkel kapcsolatos átverések nagyon elterjedtek a Twitteren. Gyakran alkalmazzák azt a módszert, hogy a csalók másnak adják ki magukat. Olyan híres embereknek, mint Charlie Lee vagy Elon Musk. Nagyon kis különbséggel írják a felhasználónevüket az eredetihez képest, így átverve a többi felhasználót.
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon és az Instagramon. Legyen szép estét!