Caitlin Long, az Avanti szabályozott kriptobank vezérigazgatója szerint igazságtalan az egész kriptoipart egy kalap alá venni.
Az Avanti Bank and Trust vezérigazgatója, Caitlin Long cáfolatot tett közzé a New York Times nemrég megjelent cikkére, amelyben azt állítják, hogy a kripto és a decentralizált pénzügyek olyan gyorsan „felforgatják a banki ipart”, hogy a szabályozók nem tudnak lépést tartani.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A hagyományos pénzügyek megzavarása pontosan az, amire a kripto és a defi törekszik, de a szeptember 5-én megjelent „Crypto’s Rapid Move Into Banking Elicits Alarm in Washington” című cikk Long szerint számos pontatlanságot és mulasztást tartalmaz.
A cikk elsődleges érve – a BlockFi defi-startup példáján keresztül – az volt, hogy a kriptoderivatívák és az erősen tőkeáttételes termékek rémálommá váltak a szabályozóhatóságok számára, amelyek igyekeznek felzárkózni.
Az NYT szerint a nagy vagyonnal folytatott spekuláció nagy veszteségeknek teszi kiszolgáltatottá a befektetőket.
Long azonban kijelentette, hogy a kérdés nem fekete-fehér, és azt sugallta, hogy a „kriptóellenes erők” folyamatosan megpróbálják az egész iparágat ugyanazzal az ecsettel lefesteni.
„A rossz szereplők megérdemlik, hogy nevén nevezzük őket, de a cikk figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy léteznek a szabályozásnak megfelelő cégek” – tette hozzá.
1/ @NYtimes story on #crypto/#banking deserves a thoughtful reply. Issue isn't black & white: anti-crypto forces try to paint us all w/ a broad brush. Bad actors deserve to be called out, but the article ignores fact that regulatory-compliant firms exist. https://t.co/IUYTctBGfV
— Caitlin Long 🔑⚡️🟠 (@CaitlinLong_) September 5, 2021
Long különösen azt sérelmezte, hogy a cikk nem említette, hogy már léteznek teljesen szabályozott kriptobankok, mint például az ő saját, wyomingi székhelyű Avantija, amely 2020 októberében indult.
Kijelentette, hogy Wyoming speciális banki chartája nem teszi lehetővé a „kriptopénzbetéteket”.
A szabályozott bankok nyújthatnak letétkezelési szolgáltatásokat a kriptók számára – magyarázta tovább –, de nem fogadhatnak el betéteket a fiat valután kívül másban.
„A cikk kihagyja ezt a kritikus pontot – ez egy tűzfal, amely megvédi a Fed fizetési rendszerét attól, hogy a $ [USD] dolláron kívül bármi másnak is kitett legyen”.
A cikk arra is rámutatott, hogy sok kriptoközvetítő bevezetett néhányat a hagyományos pénzügyek „rossz viselkedéséből”, mint például az extrém tőkeáttétel, anélkül, hogy tőkepuffert követelne meg.
Ezek jogos kritikák Long szerint, aki korábban már figyelmeztetett a tőkeáttételre, hozzátéve, hogy csak nagyon kevés kriptoközvetítő, például a brókerek vagy a bank és a blokklánc között eljáró harmadik fél hozza nyilvánosságra a tartalékaikra vonatkozó információkat.
Long kijelentette, hogy különösen a defi-platformok sokkal jobb munkát végeznek az átláthatóság terén, mint a kriptoközvetítők vagy a hagyományos bankok, ami továbbra is az egyik legjobb tulajdonsága.
A bankok naponta egyszer egyenlítik ki a könyvelésüket, míg a kriptók percek alatt elszámolnak, és emiatt az Avanti Bank vezérigazgatója levonta a következtetést:
„A kriptót kezelő szabályozott bankoknak kényszerzubbonyban kell lenniük. Ez az egyetlen biztonságos és megbízható módja a kripto és a hagyományos rendszerek integrálásának.”
A hevesen kriptoellenes Elizabeth Warren amerikai szenátor ezen a héten még mindig a hadiösvényen volt, amikor a teljes kriptopénzipart „új árnyékbanknak” bélyegezte, ahogy arról szeptember 7-én beszámoltunk.
Különös aggodalmát fejezte ki a stabilcoinok és a tartalékok átláthatóságának nyilvánvaló hiánya miatt.
Olvasatad már? Jót hozhat a szeptember a bitcoinnak
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!