Egy tőzsdén kereskedett alap (ETF), amely a Strategy (korábban MicroStrategy) részvényeire kínál tőkeáttételes long kitettséget, körülbelül 81%-ot esett november 20. óta – írja a The Kobeissi Letter hírlevél.
A T-REX 2X Long MSTR Daily Target ETF (MSTU) értéke az elmúlt három kereskedési nap alatt mintegy 40%-ot veszített értékéből – írta az befektetési elemző egy X-bejegyzésben február 26-án.
Az MSTR, a Strategy részvénye, körülbelül 20%-ot esett ugyanebben az időszakban a Google Finance adatai szerint.
„A tőkeáttételes ETF-ek hatalmas visszaesést tapasztalnak” – írta a The Kobeissi Letter.
A tőkeáttételes ETF-ek extra kockázatot jelentenek az MSTR számára, és gyakran alulteljesítenek a napi egyensúlyozás költségei miatt.
Emellett jellemzően pénzügyi derivatívákat tartanak, nem pedig az alapul szolgáló részvényt.
Egy tanulmány a GSR Marketstől megállapította, hogy volatilis piaci környezetben — amikor a napi újrasúlyozások a legnagyobbak — a tőkeáttételes ETF-ek több mint 20%-kal elmaradnak a hasonló stratégiáktól.
Erős kereslet
Szeptemberben az REX Shares és a Tuttle Capital közösen indított két ETF-et. Ezek célja, hogy tőkeáttételes kitettséget biztosítsanak az MSTR-részvények teljesítményéhez.
Az ETF-ek — MSTU és T-REX 2X Inverse MSTR Daily Target ETF (MSTZ) — célja, hogy kétszeres tőkeáttételes long és short kitettséget biztosítsanak az MSTR-re. Ezt a REX és a Tuttle közölte.
Röviddel azután indították, hogy egy másik vagyonkezelő, a Defiance, 22 millió dolláros forgalmat ért el az első napon egy hasonló ETF-fel.
Ez „talán egy első napi rekord egy tőkeáttételes ETF esetében” – mondta Eric Balchunas, a Bloomberg Intelligence ETF-elemzője egy augusztus 15-i X-bejegyzésében.
Bár eredetileg egy üzleti intelligenciával foglalkozó cég volt, a Strategy 2020-ban gyakorlatilag kriptovaluta-fedezeti alappá alakult. Az alapító, Michael Saylor ekkor kezdte el a vállalat mérlegét bitcoin vásárlására használni.
A Strategy több mint 33 milliárd dollárt költött BTC vásárlására, átlagosan 66.000 dolláros árfolyamon.
Az MSTR Tracker adatai szerint ezzel több mint 10 milliárd dollárnyi nem realizált nyereséget ért el.
A MSTR részvényei novemberben érték el csúcspontjukat, ekkor 2500%-os hozamnál jártak. Február 26-án az MSTR részvényei körülbelül 15%-ot estek az év eleje óta, főként a bitcoin februári árfolyamkorrekciója miatt.
Olvastad már? Egyre kisebb az esély arra, hogy széles körű altszezon jöjjön
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.