Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója szerint Donald Trump amerikai elnök kriptóval kapcsolatos tervei most nemcsak a kriptoipar vezetői között, hanem a szélesebb pénzügyi piacon is dominálják a diskurzust.
„Alapvetően minden beszélgetésem, amelyet a főbb piaci vezetőkkel folytattam, arra összpontosított, hogy mit tervez a Trump-adminisztráció a kriptóval kapcsolatban” – mondta Armstrong egy január 24-i X-posztban, amely a január 24-én véget ért davosi Világgazdasági Fórumon töltött idejéről szólt.
„Trump elnök mindenkit arra kényszerít, hogy szintet lépjen” – mondta Armstrong.
A kriptopiac vezetői a görbe előtt akarnak maradni
Armstrong szerint mindenki kíváncsi arra, „hogyan kerülhetik el, hogy lemaradjanak”.
Ez azután történt, hogy Trump a WEF éves találkozóján, amely a január 20-i hivatalba lépése óta az egyik első nyilvános szereplése volt, ígéretet tett arra, hogy az USA-t a „mesterséges intelligencia és a kriptográfia világfővárosává” teszi.
Armstrong szerint Trump mellett Javier Milei argentin elnök és Nayib Bukele, Salvador elnöke is „megérti, hogy a szabad piacok a jólét katalizátorai”.
„Kifelé tartunk a szocializmusból” – mondta.
Armstrong a stratégiai bitcointartalékot hozta fel példaként Trump egyik spekulatív tervére.
Az amerikai elnök legutóbbi, a digitális eszközpiacokkal foglalkozó munkacsoport létrehozásáról szóló rendelete azonban olyan spekulációkat váltott ki, melyek szerint más kriptovaluták is szóba jöhetnek.
Míg a bitcoinbefektetők egy kizárólagos bitcointartalékra vonatkozó egyedi megközelítésben reménykednek, a rendelet szerint „értékelni fogják egy stratégiai nemzeti digitális eszközkészlet létrehozását”.
A pénzintézetek „felgyorsítják” a kriptobefektetéseket
Eközben Armstrong elmondta, hogy a pénzügyi intézmények, például a bankok, a vagyonkezelők és a pénzforgalmi szolgáltató cégek világossá tették, hogy mindannyian „felgyorsítják a kriptóba történő befektetéseket”.
„Minden eddiginél több szereplő és verseny lesz a kripto területén, és mi mindezt üdvözöljük. Szükségünk van a kriptóra, hogy az egész globális pénzügyi rendszert frissítsük, hogy ezeket az előnyöket mindenki számára elérhetővé tegyük.”
Ugyanakkor más hagyományos pénzügyi vezetők a WEF-en érdeklődésüket fejezték ki a bitcoin iránt, de elmondták, hogy szabályozási szempontból nem sok minden változott a bankok bitcoin-használati korlátait illetően.
A Goldman Sachs vezérigazgatója, David Solomon szerint „jelenleg szabályozási szempontból nem birtokolhatunk, nem adhatunk megbízást, és egyáltalán nem vehetünk részt a bitcoinban”.
Olvastad már? Lehet, hogy Kínának már nincs is bitcoinja
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.