El Salvador hivatalos pénznemmé tette a bitcoint tavaly, Brazíliában a képviselők viszont egyelőre még csak törvényes fizetőeszközzé tettéka kriptopénzeket, egy ezt szabályozó törvény megszavazásával.
Ennek következtében a dél-amerikai országban már teljesen legálisan lehet fizetésre használni a kriptókat.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A képviselőtestület szövetségi szinten szavazta meg a törvényt, ezzel egy szabályozási, jogi keretrendszert biztosítva a kriptopénzek, mint fizetőeszközök számára.
A lépés nagy jelentőségű az ország kriptoiparának a szemszögéből, de érdemes figyelembe venni, hogy a hatályba lépéshez még szükség van az elnöki aláírásra. Anélkül a törvény nem lép életbe.
A törvény egyik kriptopénzt sem határozza meg hivatalos pénznemként, a megfogalmazásban viszont egyértelműen meghatározzák, hogy a digitális pénzek definíció szerint megfelelnek a fizetési metódusok követelményeinek, így az ország központi bankjának a felügyelete mellett alkalmazhatók fizetőeszközként.
Az elnöki elfogadás után az ország vezetőségének arról is dönteni kell majd, hogy melyik hivatal felügyelete alá kerüljön a kriptopiac, és az iparág.
Az értékpapírként működő kriptopénzek esetében ez nem bonyolult kérdés, ezek továbbra is a brazil tőzsdefelügyelet, a CVM hatáskörébe tartoznak.
A fizetőeszközként való meghatározás mellett az új törvény már részletesen szabályozza a kriptós cégek engedélyeztetési eljárásait, és a követelményeket, amelyek alapján a tőzsdék, letétkezelők, szolgáltatók működni tudnak.
A közelmúltbeli események tükrében, egészen pontosan az FTX csődje által kavart nemzetközi botrány következtében a törvénybe bekerült az is, hogy tiszta határvonalat kell húzni a vállalati vagyon, és az ügyfélvagyon között, hogy ez utóbbit védjék.
Júniusban már a brazil képviselők elé került egy hasonló beadvány, amely szintén fizetőeszközként definiálta volna a kriptopénzeket, ráadásul bevezetett volna egy passzust, amely alapján a bíróság sem kötelezhetett volna senkit a privát kulcsai átadására.
A tervezet elsősorban úgy határozta volna meg a kriptopénzeket, mint csereeszközöket, amelyek segítségével termékekhez, szolgáltatásokhoz, befektetésekhez lehet hozzáférni.
Az FTX tőzsde csődje rendkívüli hatást gyakorolt a kriptoipar számos résztvevőjére, a brazil Transfero Group vezetője, Thiago César elmondása szerint a hétköznapi kriptohasználók aktivitását nem befolyásolta érdemben.
Olvastad már? Bitcoin (BTC) On-Chain analitikai elemzés
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!