Börtönbüntetésre ítélték a Bitconnect egyik reklámozóját

-

A világszerte 3,4 milliárd dollárnyi kárt okozó piramisjék egyik résztvevőjét Los Angelesben 38 hónap börtönre ítélték.
Az elkövető saját bevallása szerint 24 millió dollárt szerzett az ajánlói linkekből, ez a pénz pedig a bíróság döntése értelmében a károsultakhoz kerül, vagy egyszerűen csak lefoglalja a kormányzat, derül ki az Igazságügy-minisztérium közleményéből.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A minisztérium egy tömeges kriptós csalási sémaként jellemezte a Bitconnect hálózatát a pénteki bejelentésükben, így állapították meg a 38 hónapos büntetést.
Az elkövető, a 44 éves Glenn Arcaro másokkal együttműködve reklámozta a Bitconnect tokenjét és a tőzsdéjüket, jövedelmező, nyereséges befektetésként feltüntetve azt, mint valódi kriptopénzes projektet.

„A Bitconnect piramisjátéka jelen ismereteink szerint 4154 áldozatot károsított meg, akik a világ 95 országából származnak. Ezzel ez a hálózat ténylegesen világméretű bűncselekményt valósított meg.”

A hivatalos iratokból kiderül, hogy Arcaro a megszerzett pénz egy részét offshore számlákon helyezte el, egy részét nemesfémekre váltotta, és külföldi útleveleket is szerzett, vélhetően a meneküléshez.
Az Igazságügy-minisztérium szerint ráadásul a szövetségi, állami adókat sem akarta megfizetni, sem pedig a jövedelemadót, amely a bevételeit terhelte, és megpróbálta elrejteni a pénzeszközeit az Adóhatóság, az IRS elől.

„Arcaro bevallotta, hogy nem kevesebb, mint 24 millió dollárt keresett az ajánlói linkek használatával a Bitconnect sémáján belül. Ez a pénz az áldozatok kártalanítására lesz felhasználva, vagy a kormányzat lefoglalja magának.”

Az államokbeli hatóságok adataiból kiderül, hogy a Bitconnect a csúcsán nagyjából 3,4 milliárd dolláros kapitalizációt ért el.
Az alapító és a fő szervezőtársak a gyanú szerint közel 2,4 milliárd dollárt csaltak ki a befektetőktől.
Nemrégiben az indiai rendőrség kezdett nyomozásba a projekt ügyében, és elfogatóparancsot adott ki az alapító ellen. Az USA-ban február óta szintén elfogatóparancs van érvényben a piramisjáték elindítói ellen.

Olvastad már? 160 millió dollárt loptak el a Wintermute kriptopiaci döntéshozótól

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.