A Bitcoin (BTC) újra a konszolidációs fázisba lépett, mivel az ára 67 ezer dollár körül tartózkodik.
Közben a nagytőkések úgy döntöttek, hogy beváltják a profitot. Lesz-e ennek negatív hatása a BTC árfolyamára az elkövetkező napokban?
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bitcoin-bálnák zajt csapnak
Ali, egy népszerű kriptoelemző nemrég egy érdekes fejleményre rávilágító tweetet tett közzé.
A tweet szerint a Bitcoin bálnák nemrég több mint 1,4 milliárd dollárnyi profitot kaszáltak be.
Ez abból derült ki, hogy a BTC long term holder bálnák USD-ben kifejezett realizált profitja masszívan emelkedett.
Sőt, korábban is beszámoltunk a BTC bálnák aktivitásának növekedéséről. A BTC bálnák növekedett, ahogy a 4 millió felé bővítik a birtoklásukat. A BTC bálnák ezzel elérték a 2021-es szintet.
Ezután azt terveztük, hogy ellenőrizzük a piaci hangulatot, hogy megtudjuk, hogy a bálna-aktivitás megugrása hatással volt-e a vásárlási magatartásra.
A Santiment adatainak elemzése szerint a BTC tőzsdei kiáramlása 2024. október 20-án tetőzött.
Aminek köszönhetően a BTC kínálata a tőzsdéken csökkent, míg a tőzsdéken kívüli kínálata nőtt.
Mindezen mérőszámok azt jelezték, hogy a bitcoinra nagy volt a vásárlási nyomás. A metrika emelkedése bikás jelnek számít, mivel azt gyakran követi árfolyam-emelkedés.
Vajon a BTC végre ismét volatilissá válik?
Míg mindez történt, a BTC árfolyama konszolidálódni kezdett. ABitcoin árfolyama csak minimálisan mozdult el az elmúlt héten. A cikkírási időpontban éppen 67 ezer dollár felett kereskedtek vele.
Ahhoz, hogy jobban megértsük, hogy a vásárlási nyomás növekedése lehetővé teszi-e a BTC számára, hogy nyereséget regisztráljon, ellenőrizzük a CryptoQuant adatait.
Az elemzésünk szerint a BTC aSORP-ja pirosra váltott. Ez arra utalt, hogy több befektető nemrégiben nyereséggel kezdett eladni. Egy bikapiac közepén ez piaci csúcsot jelezhet.
A másik medvés mérőszám a NULP volt. A metrika azt mutatta, hogy a befektetők egy olyan hitfázisban vannak, ahol jelenleg a magas nem realizált nyereségek állapotában vannak.
Ezen kívül a Bitcoin long/short aránya is jelentős csökkenésnek volt tanúja. A metrika csökkenése azt jelenti, hogy több short pozíció van a piacon, mint long pozíció.
Ha ez történik, az azt jelzi, hogy egy eszköz körüli medvés hangulat növekszik.
Ezt követően vetettünk egy pillantást a napi grafikonjára. A Bollinger szalagok megmutatták, hogy a BTC sikeresen tesztelte a 20 napos SMA-nál lévő támaszt.
Emellett a technikai indikátor azt is jelezte, hogy a BTC árfolyama magas volatilitási zónában van.
Mindezek azt jelezték, hogy felfelé irányuló ármozgás esetén a BTC hamarosan elérheti a 68.500 dollárnál lévő ellenállását.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Újabb csapás érte az Ethereum piaci részesedését
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.