A Bitmart kriptotőzsde pert nyert a Bitcoin SV blokklánc elleni júliusi támadás mögött álló állítólagos hackerek ellen.
Sok neves tőzsde már korábban kifejezte nemtetszését a Bitcoin SV-vel kapcsolatban, amikor törölték a kriptopénzt listájukról.
A Bitmart, a Kajmán-szigeteken bejegyzett nemzetközi tőzsde, amely New Yorkban és Ázsiában is rendelkezik irodákkal, nem így tett.
A tőzsde tulajdonosa bírósági harcot vívott, hogy megakadályozza a július 9-i hackelés során állítólag ellopott BSV-k kiutalását.
Egy amerikai kerületi bíróság bírája előzetes végzést adott a Bitmart tulajdonosának, a GBM Global Holding Co. Ltd.-nek, megakadályozva az állítólagos hackereket – akiknek a nevét nem hozták nyilvánosságra (és a bírósági dokumentumokból is ki vannak húzva) – a BSV mozgatásában.
A kérelemnek Alison J. Nathan bíró adott helyt, miután az alperesek nem válaszoltak.
Júliusban a Bitmart tiltó végzést kért, azzal érvelve, hogy a tőzsde 43 amerikai felhasználóját hátrányosan érintette, amikor a hackerek megtámadták a Bitcoin SV hálózatot, és gyakorlatilag átszervezték a már megtörtént tranzakciókat. Ennek eredményeként kétszer költhettek el érméket.
A bejelentés szerint ezután elkezdték az eszközöket a tőzsdéken, köztük a Binance-en és a Huobin keresztül mozgatni. A Bitmart 92, az állítólagos csaláshoz kapcsolódó számlát fagyasztott be.
A Bitcoin SV, amelynek élén az önjelölt Bitcoin-alkotó, Craig Wright áll, a Bitcoin Cash elágazása, amely maga is a Bitcoin hard forkjaként jött létre. Mind a Bitcoin Cash, majd a Bitcoin SV is a blokkméret körüli viták miatt vált ki.
A Bitcoin Cash azzal érvelt, hogy a blokkméreteknek nagyobbaknak kell lenniük, hogy több tranzakciót könnyítsenek meg, és így egy olyan kriptopénzt hozzanak létre, amely úgy működik, mint a készpénz.
Képzeljük el: Bitcoin, amit az emberek inkább költeni akarnak, mint csupán megtakarítani. Néhányan a BCH-n belül, mint például Wright, azt állították, hogy a BCH nem ment elég messzire ebben a tekintetben, ami a Bitcoin SV megalakulásához vezetett, ami a „Satoshi’s Vision” (Satoshi víziója) rövidítése.
A nagyobb blokkméretek egyik lehetséges hátránya a biztonság csökkenése, mivel több erőforrást igényelnek, és ezért drágább a futtatásuk. Ennek eredményeképpen centralizáltabbá válhatnak.
A blokkláncokban a decentralizáció egy olyan biztonsági jellemző, amely megakadályozza, hogy a hackerek egyetlen támadási ponton keresztül hatolhassanak be.
Valóban, a biztonsági aggályok miatt számos kriptopénz-tőzsde leállította a BSV listázását, nehogy a potenciális veszteségek miatt a horgukra kerüljenek.
És a veszteségek most a BSV-felhasználókra várnak. A Nomics adatai szerint a BSV árfolyama az év eleje óta 5%-ot esett. Az áprilisi 441 dolláros csúcsot követően 162 dollárra esett vissza.
Olvastad már? A nagybefektetők a Solana felé fordultak
Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Cập nhật tin tức và giá Bitc
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!